Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha Dat

Ahoj....potrebuju radu
Musim preinstalovat pc (myslim i fs naformatovanim) a potreboval bych si zalohovat data,jenomze v notasu mam moc malo mista na disku.
Tak ta otazka:...cim a jak si rozdelim disk abych si tam mohl zalohovat data a pak preinstalovat jenom ten hlavi disk C ?
[mám windows XP]

Pokud sis vytvořil jenom jeden megaoddíl tak je to špatně, musíš zálohovat na DVD nebo externí, protože kdybys rozděloval disk, tak stejnak potřebuješ uvolnit místo a můžeš taky o všechna data přijít. A až budeš přeinstalovávat tak si udělej ty oddíly takhle:
20GB na systém
zbytek na data rozdělen třeba po 100GB

pfff...aha....ja myslel ze proste pres nakej program vytvorim dalsi oddil cca o 100GB...a pak si zkopiruju data na ten disk a pujdu preinstalovavat :(
bbly je ze zadny externi disk nemam....a ty data co potrebuju zalohovat je okolo 50GB a to asi na dvd nebudu vypalovat :D

přenosné externí disky vypadají třeba takto
já osobně zrovna očichávám menší ale dražší 1.8" verze, chtělo by to nějakého ježíška.

mam 500GB HDD a volny 242GB

takže si rozděl disk:
- změř velikost tvých cenných dat,
- vytvoř podle nich nějakým partition managerem (acronis disk director atd) od konce nový oddíl 100-200mb.
- přesuň data, můžeš zvážit i zálohu svého profilu, starý i nový oddíl disku si pojmenuj.
- obstarej si ovladače k tvému hw
- spusť instalaci windows, nech starý oddíl zformátovat a vytvořit rozumný systémový disk, pro xp stačí 20gb.
- písmeno cd si posuň někam pryč (O:, X:)
- po doinstalaci všeho se rozhodni co s prostředním nepřiřazeným diskem: zda vytvořit nový třetí oddíl, nebo radši ten datový záložní roztáhnout přes celou volnou velikost.

Delenie disku aj s datami sa da cez partition magic. Co som skusal nebol s tym nejaky velky problem ale neviem ako sa to bude spravat pri takto velkych diskoch. Samozrejme je treba pocitat s patricnimi casovimi narokmi, ktore sa mozu vojst aj do 2 hodin a mozno aj viac pri takychto objemoch dat. Ale je to zavisle hlavne aj od rychlosti disku a procesora.