Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nouzový režim ! pomoc

Dobrý večer, mám problém. Nyní jsem na notebooku. Včera jsem odinstaloval drivery grafické karty na svém PC, ale nějak se to celé pokazilo. Slyšel jsem, že když se mění VGA karta a s tím i spojené drivery, nastávají potíže. Ty nastaly. A taky, že když takové problémy nastanou, je lepší přeinstalovat oper.systém, než opravovat chyby. PC rozjedu jen v nouzovém režimu, nijak jinak. Jenomže, abych mohl přeinstalovat systém, chtěl bych si překopírovat/zálohovat důležitá data, o která nechci přijít, rozumíte mi. Po připojení externího HDD je vše ok, ale nemohu data přetahovat ! Jakto? Funguje ctrl+c, ale ctrl+v nikoliv. Nepomůže ani pravým myši kopírovat & vložit. To "vložit" je zešedlé ... Byl jsem přihlášen jak pod svým účtem, tak i jako administrátor a pořád nic. Někdo nějaký nápad, jak dostat data na externí disk ??? Čas tlačí, děkuji moc. Zdeněk Malý

Ok. Total commander vyzkouším. Ten disk používám celý život. Jenomže já nemohu kopírovat ani v rámci PC. Myslím tím, že když mám jednu složku vedle druhé (je jich tam stovky na C"), tak nejde ani kopírovat obsah jedné do druhé ! Hergot, jak to ? Tohle jen ted primární problém...

otevřu si 2 adresářová / průzkumničí okna.
označím/chytnu datové adresáře v jednom okně, držím pro jistotu klávesu control, a tahám do druhého okna
(normální lidi použijí normálního správce souborů, což jak vidno, průzkumník není ani náhodou)

dotaz nicméně neobsahuje informaci, zda už byla vyměněna druhá grafická karta, a nainstalovány její ovladače - nebo na co se vlastně čeká. není mi jasné o jakých potížích je řeč, a co to má s šíleností jako přeinstalace systému. co to máte za sousedy, ke kterým chodíte na rady?

pokud nejdou přetahovat někam data, možná je externí disk ntfs a má nastavena nevhodná přístupová práva, zatím bych rozchodil tu grafiku.

edit: no jo, karel na to kápl. co vás vede k výměně grafické karty na notebooku?

Kartu jsem neměnil, mám tam tu původní, abych mohl připojit LCD.
Jak víte, že jsem byl pro radu u sousedů ?? :-D Nicměné, soused dělá zabezpečovací software pro banky, v hardwaru se taky vyzná. Řekl, at přeinstaluji windows. Jenže já bych si napřed moc rád překopíroval data, a to byl problém číslo jedna. Total commander pomohl. Děkuji, nikdo jsem ho nepoužíval. Vypadá to, že po záloze bych už mohl pracovat bez pomoci. Ale tak mě napadá ještě jedna věc ... jak vložím windows licenční kod, který mám nalepený na boku skříně, když už byl vlastně jednou vložen ? Vezme mi to ?

Kód vložíš při instalaci. Ale jde o aktivaci systému. Moc o tom nevím, ale pokud si pamatuji, tak se to řešilo i tu na poradně - mělo by stačit zálohovat ten aktivační soubor, kterej máš někde v systému a pak ho nakopírovat do toho novýho. Zkus trochu pohledat tady na poradně, případně potrápit google.

A vida, našel jsem to hned v prvním odkazu google (aktivační soubor).
http://autoinstall.craftcom.net/index.php?page=int ermediate/activation

Nebo tady:
http://jirivanek.eu/aktivace-systemu-windows-xp-ne ni-po-reinstalaci-nutna

je jasné že grafika nebyla měněna, to byl jouk. ovladač stejného hardware se neodinstalovává, ale maximálně updatuje.
pokud dostal soused stejné informace jako zde ("výměna" grafiky, zničení ovladače, k práci se soubory použita atrapa internetového prohlížeče, z neznámých důvodů nefunguje klávesová zkratka), chápu doporučení přeinstalovat windows - kdo by se v tomto hnoji chtěl hrabat.

windows přitom doteď možná fungují, sice nejspíš v základním režimu zobrazení, ale co brání pohledem do správce zařízení zjistit, kde jsou žluté otazníky a jaké ovladače je třeba doinstalovat?
proč vlastně bylo třeba kvůli externímu lcd odinstalovávat ovladač - byl málo funkční?

na překopírovaní souborů se používá správce souborů. to bych vzal jako axiom a opustil průzkumník.

vidím touhu znovu zadávat aktivační kód windows. proč? to zas někdo něco odaktivoval? pokud ano, při reinstalaci se zadával product key ze štítku, teď je vidět dole ikona žlutých klíčů - aktivace je zdarma na telefon 0800... s jakýmsi vygenerovaným kódem, zadává se přes tónovou volbu.

v jakém stavu jsou vlastně ty windows - co nefunguje, co bylo přeinstalováno, u čeho jsou otazníky ve správci zařízení, kde píše prohlížeč událostí kritické červené chyby?

Při cmd do řádku to hlásí vykřičníky u data, kde jsem včera odinstaloval ovladače a chtěl jsem je i "doodinstlovat" referenční utilitkou, ta to očividně posrala. Chyba číslo jedna. Neudělal jsem si zálohu těch smazaných. Chyba číslo dvě. Tedka to už snad dozálohuju a reinstaluji windows. Prosím ne tak zhurta, moc se v tom nevyznám. Ale i tak díky.

Při cmd do řádku to hlásí vykřičníky u data..

nerozumím ani slovo.

ještě jednou a pomalu:
1. "ale co brání pohledem do správce zařízení zjistit, kde jsou žluté otazníky a jaké ovladače je třeba doinstalovat?"
start - nápověda - správce zařízení

2. "kde píše prohlížeč událostí kritické červené chyby?"
start - nápověda - prohlížeč událostí

ostatně když vím jakou grafickou kartu mám v notebooku, a mám skoro 100% jistotu že mi ji někdo nevyměnil, a mám originální instalační cd s drivery od notebooku - co mi brání ten ovladač znovu doinstalovat?

já teď dodatečně taky :)
inu to jsou ty dotazy delší než 2 řádky, kdo si má celý text pamatovat...

autora žádám aby u příštích dotazů, až mu zase upadne kus windows, přestal hned zaprvé zdůrazňovat z čeho píše = co mu funguje.

..protože to zlobilo v nouzovém režimu

vím já - funguje vůbec v nouzovém režimu ovladač usb (mass storage)?
neboli dozvídám se tím nenápadně, že win teď jedou jen v nouzovém režimu?

Ano správně. Ale to už je nyní jedno. Problém byl, jak zálohovat data, protože to zlobilo v nouzovém režimu. Chystám se na přeinstalování Windows. Na tom neustále omývaném stolním počítači nefunguje ani internet, tudíž jsem zapl notebook, píchl na internet a jsem rád, že se problém vyřešil zde, v poradně. Díky