Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nouzový režim ! pomoc

Dobrý večer, mám problém. Nyní jsem na notebooku. Včera jsem odinstaloval drivery grafické karty na svém PC, ale nějak se to celé pokazilo. Slyšel jsem, že když se mění VGA karta a s tím i spojené drivery, nastávají potíže. Ty nastaly. A taky, že když takové problémy nastanou, je lepší přeinstalovat oper.systém, než opravovat chyby. PC rozjedu jen v nouzovém režimu, nijak jinak. Jenomže, abych mohl přeinstalovat systém, chtěl bych si překopírovat/zálohovat důležitá data, o která nechci přijít, rozumíte mi. Po připojení externího HDD je vše ok, ale nemohu data přetahovat ! Jakto? Funguje ctrl+c, ale ctrl+v nikoliv. Nepomůže ani pravým myši kopírovat & vložit. To "vložit" je zešedlé ... Byl jsem přihlášen jak pod svým účtem, tak i jako administrátor a pořád nic. Někdo nějaký nápad, jak dostat data na externí disk ??? Čas tlačí, děkuji moc. Zdeněk Malý

otevřu si 2 adresářová / průzkumničí okna.
označím/chytnu datové adresáře v jednom okně, držím pro jistotu klávesu control, a tahám do druhého okna
(normální lidi použijí normálního správce souborů, což jak vidno, průzkumník není ani náhodou)

dotaz nicméně neobsahuje informaci, zda už byla vyměněna druhá grafická karta, a nainstalovány její ovladače - nebo na co se vlastně čeká. není mi jasné o jakých potížích je řeč, a co to má s šíleností jako přeinstalace systému. co to máte za sousedy, ke kterým chodíte na rady?

pokud nejdou přetahovat někam data, možná je externí disk ntfs a má nastavena nevhodná přístupová práva, zatím bych rozchodil tu grafiku.

edit: no jo, karel na to kápl. co vás vede k výměně grafické karty na notebooku?