Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem +a- režimu spánku

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli hrozí nějaké nebezpečí nebo nevýhody v případě, že nebudu vypínat pc úplně ale jen ho přepnu do režimu spánku. Zjistil jsem že je to pro mě pohodlnější,rychleji se vypíná a rychleji i naběhne. Dík za poučení

Jenom připomínám, že režim spánku je v české verzi Windows něčím jiným v XP a ve Vistách. Někdo se snažil napravit nesmyslný překlad z dob dřívějších a nadělal v tom uživatelům ještě větší guláš.

úsporný režim XP = režim spánku Vista
režim spánku XP = hibernace Vista

Používám oba režimy hojně, v podstatě klasicky vůbec nevypínám. Jen jednou za čas restartuji.

Ještě bych doplnil: Vista/W7 má i tzv. hybrydní režim. Funguje to tak, že když v režimu spánku vypadne napájení, proběhne následné probuzení stejně jako z hibernace. Nevím sice jak "čerstvý" je v takovém případě obsah souboru hyberfil.sys, ale používám to a funguje to. A k dotazu tazatele: záleží na spoustě věcí. Na některých, zejména starších deskách, u některých periférií se může stát, že po probuzení nefungují správně nebo nefungují vůbec. To se prostě musí vyzkoušet. Pokud vše po probuzení funguje tak jak má, není důvod režim spánku nepoužívat. U jednoho počítače, kde používám denně hibernaci na W2k musím jednou za čas (tak jednou za měsíc) restartovat. Poznám to podle toho, že se začnou některé věci chovat podivně - např. když kliknu na ikonu síťového připojení v systray, tak nereaguje a nelze zvolit STAV ani přes pravé myšidlo.....