
+a- režimu spánku
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli hrozí nějaké nebezpečí nebo nevýhody v případě, že nebudu vypínat pc úplně ale jen ho přepnu do režimu spánku. Zjistil jsem že je to pro mě pohodlnější,rychleji se vypíná a rychleji i naběhne. Dík za poučení
celkem v pohodě, kolezi v práci to používají běžně, ať se vyhnou otravnému firemnímu bootování (3-5 minut).
dnes se zrovna jeden stavil, přes víkend asi nějaký výpadek, má zničený svůj profil - už se nepřihlásil.
Tak to asi nebyla hibernace "S4" (STD), ale "S3" rezim (STR). V hibernaci se nemuzou pri vypadku ČEZu data po*ebkat (je-li pri tom PC vypnut).
si teď nevzpomínám co je to zač, já používám poslední volbu když se z vypínací nabídky roluje dolů (přepnout do režimu spánku?), kolezi netuším, ze zvědavosti zjistím.
*) máme krámy v doméně, čili rolovací dialogy místo obrázkových. co je v biosu nevím.
Rezim spanku (hibernate) je S4 (suspend to disk), usporny rezim pak S1, S2, S3 (podle vypnutych komponent - pak podle toho PC i zere) - je ovsem nutne napajet (a refreshovat) RAMky. Kdyz vyhlasi ČEZ vypadek (a nemas UPSku), je vymalovano...
tak všecko je jinak. nehůdka nemusela souviset s režimem spánku, kolega to měl pravděpodobně běžící, ať se může na krám přihlásit vzdáleně kvůli pohotovosti.
čili na 90% je v tom spánkový režim nevinně.
Bezici telatko, sestrelene dobre mirenym uderem ČEZu (mno, zalezi na diskovych operacich, prave bezicich), uz obvykle nevstane. Je na veterinari (scandisk, reinstall) jej vylecit.
Absolutně není problém. Používám to roky. Jen doporučím tak co 15 dní PC restartovat.
Jenom připomínám, že režim spánku je v české verzi Windows něčím jiným v XP a ve Vistách. Někdo se snažil napravit nesmyslný překlad z dob dřívějších a nadělal v tom uživatelům ještě větší guláš.
úsporný režim XP = režim spánku Vista
režim spánku XP = hibernace Vista
Používám oba režimy hojně, v podstatě klasicky vůbec nevypínám. Jen jednou za čas restartuji.
Ještě bych doplnil: Vista/W7 má i tzv. hybrydní režim. Funguje to tak, že když v režimu spánku vypadne napájení, proběhne následné probuzení stejně jako z hibernace. Nevím sice jak "čerstvý" je v takovém případě obsah souboru hyberfil.sys, ale používám to a funguje to. A k dotazu tazatele: záleží na spoustě věcí. Na některých, zejména starších deskách, u některých periférií se může stát, že po probuzení nefungují správně nebo nefungují vůbec. To se prostě musí vyzkoušet. Pokud vše po probuzení funguje tak jak má, není důvod režim spánku nepoužívat. U jednoho počítače, kde používám denně hibernaci na W2k musím jednou za čas (tak jednou za měsíc) restartovat. Poznám to podle toho, že se začnou některé věci chovat podivně - např. když kliknu na ikonu síťového připojení v systray, tak nereaguje a nelze zvolit STAV ani přes pravé myšidlo.....
hybridní