Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru Ahlon Xp 2600+ za 3200+ nějaká chyba

Zdravím,rozebral jsem Pc že si ho trožku abgrejdnu vyndal jsem stávajíví procesor dal tam ten nový a při nabíhání windowsu se mi pořád restartuje nevíte někdo čím by to mohlo být?Jak poznám třeba že ten procík je v háji třeba kdybyby byl poač není uplně nový .Zakůladní desku mám Gigabyte GA-7VT600 1394 grafika HD3650 zdroj 350W

Deska by ten procesor (pokud je to opravdu jádro Barton) měla znát, ale je docela dobře možné, že nestíhá zdroj… Nebylo něco přetaktovaného? Zkus resetovat BIOS do defaultu (a přečíst text, který napíšeš, před vložením - za tohle by mi moje češtinářka ze základky bez pardonu dala facku;-)).

Nouzový režim jsem zkoušel to nic,větrák je osazený správně to vím z vrchu je zeleně a ze spodu černě označený a teplota procesoru v biosu udává 35 stupnu.Přetaktováno nic nebylo a bios jsem fleshnul na novější a do defaultu jsem ho zkoušel dávat taky.Nabíhá Windows pak vítá vás a pak se resetne a jede na novo když to jde takhle asi po třetí napíšeto že něco chipset ted nevím co přesně píšu z práce proto ty chyby musím to na cvakat než někdo přiběhne mám vyždycky chvilku.Proto nemám čas si to po sobě i přečíst ;-)

skoro jistě to zdrojem není. ten novej procesor nežere o moc víc. spíš jste koupil blbej...aukro?

edit. může to souviset s tím že novej procesor má vyšší fsb (200) a možná to deska nedá nebo je potřeba ručně nastavit časování pamětí v bisou. vyzkoušej memtest (memtest.org)

taky pokud máš starej procesor bych zkusil nahrát bios, tu 2600+ dost desek blbě identifikovalo.podívej se kolik ti to píše při startu mělo by to být cca 2050mhz.

pak pokut to máš v tomhle hnusným balení
xp2600.html
tak do čr takhle chodili padělky /předělaný athlony MP/ které tu rychlost nedali

a nakonec oškubanej -urvanej roh na jádru procesoru a podobně

ktery procik jsi mel, a ktery jsi dal? (je spravne renastaveno FSB?)

2600+ je vice (více na wiki):

Athlon XP "Thoroughbred A/B" (Model 8, 130 nm)
2133 MHz (266)- AXDA2600DKV3C
2083 MHz (333)- AXDA2600DKV3D

Athlon XP "Thorton" (Model 10, 130 nm)
2133 MHz (266)- AXDC2600DKV3C
2083 MHz (333)- AXDC2600DKV3D

Athlon XP "Barton" (Model 10, 130 nm)
2000 MHz (266)- AXDA2600DKV4C
1917 MHz (333)- AXDA2600DKV4D
1900 MHz (400)- AXDA2600DKV4E

Modely 3200+:
Athlon XP "Barton" (Model 10, 130 nm)
2200 MHz (400) - AXDA3200DKV4E
2333 MHz (333) - AXDA3200DKV4D

No já do toho koupil i grafiku jinou HD 3650 a ta si oproti Radeonu 9600XT co jsem tam měl předtím bere proud ze zdroje přímo ta stará brala z desky ještě tak ta taky cucá ten zdroj docela bych řek.A ted se mi stalo že se mi i přihře restartoval a to se kámošce stávalo když měla slabší zdroj.

Zas tolik mě to nestálo je to jen provizorně na rok než si koupím nový mám ho asi pět let a stál mě 33 000 takže je mi trožku líto se ho zbavovat.Tak systém jsem otestoval Goldenmemory prográmkem tři a půl hodky tuším a vše ok nic nenalezl.Ještě asi zkusím ten zdrojik vyměnit.

Tak zdroj je starý těch pět let ten je původní.Ovladače od staré grafárny jsem odinstaloval.Ten nový porcák je AXDA3200DKV3c což jsem nikde co qd uvádí není asi nějaký skušební:-D.Zdroj a ted to opisuju z papíru co jsem k tomu dostal je Case Midi CCC-P4-8 300W ale na zdroji je zakroužkováno 350w tak ted mě z toho vyved :-D.Kodové označení stávajícího procesoru tu není myslím v papírech to bych musel rozebrat bednu ale do toho se mi nechce pokud to není nezbytně nutné ]:)

A včem mi to pomůže že odeberu ovladače grafiky?Myslíš že to by mělo mít vliv na funkci procesoru nebo to že se mi při jeho výměně za 3200 při nabíhání resetuje?Když tam dám ten starý tak vše běhá ok

JJ při starém vše běží jak má ale jakmile tanm dám tu 3200+ tak jakmile neběhne windows naskočí mi klasicky plocha ikony a poi cca 45vteřinách restart a na novo.Podle papíru tam je 300w zdroj což se mi zdá asi málo.Co jsem četl o té gr tak doporučují tal 400w plus ten procák něco a nazbytek nic nezbyde :-D.Zkusím uvidí to bude asi jediná možnost jinak si myslím že vše ostatní už jsem vyzkoušel co mi kdo poradil:-/

300w je málo hlavně v případě, že jde o zdroj pochybné značky jako lc power, eurocase, ťaman-kung-pao a podobně. u nich je štítkový výkon spíš zbožným přáním, při kterém je už zdroj tepelně přetížen čili na pokraji smrti.

nejde ani tak o celkových 300w, jako o zatížitelnost jednotlivých větví - proto se zdroje kupují vždy s mírnou rezervou ať máš jistotu že např 12V větvi nedojde dech, i když není sousedních 5V využito ani z poloviny.

jinak ta výměna procesorů u tebe je skoro nesmysl. nárůst kmitočtu jádra o 23% bude znamenat přírůstek výkonu pro aplikace průměrně 5% - jestli jsi ten nový procesor nedostal zadarmo, jsou to vyhozené peníze - a momentálně jak vidíš i tvůj čas. ale zas je to dobrý důvod pro výměnu shitzdroje.