Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru Ahlon Xp 2600+ za 3200+ nějaká chyba

Zdravím,rozebral jsem Pc že si ho trožku abgrejdnu vyndal jsem stávajíví procesor dal tam ten nový a při nabíhání windowsu se mi pořád restartuje nevíte někdo čím by to mohlo být?Jak poznám třeba že ten procík je v háji třeba kdybyby byl poač není uplně nový .Zakůladní desku mám Gigabyte GA-7VT600 1394 grafika HD3650 zdroj 350W

Tak zdroj je starý těch pět let ten je původní.Ovladače od staré grafárny jsem odinstaloval.Ten nový porcák je AXDA3200DKV3c což jsem nikde co qd uvádí není asi nějaký skušební:-D.Zdroj a ted to opisuju z papíru co jsem k tomu dostal je Case Midi CCC-P4-8 300W ale na zdroji je zakroužkováno 350w tak ted mě z toho vyved :-D.Kodové označení stávajícího procesoru tu není myslím v papírech to bych musel rozebrat bednu ale do toho se mi nechce pokud to není nezbytně nutné ]:)

A včem mi to pomůže že odeberu ovladače grafiky?Myslíš že to by mělo mít vliv na funkci procesoru nebo to že se mi při jeho výměně za 3200 při nabíhání resetuje?Když tam dám ten starý tak vše běhá ok

Psal si že máš novou grafiku a podle mých zkušeností a toho co jsi popsal by mohl dělat naprclej ovladač od grafiky. Proto sem ti psal ať to zkusíš. O tom že když tam dáš starý procesor že to jede sem se nedočetl nebo to přehlédl.

JJ při starém vše běží jak má ale jakmile tanm dám tu 3200+ tak jakmile neběhne windows naskočí mi klasicky plocha ikony a poi cca 45vteřinách restart a na novo.Podle papíru tam je 300w zdroj což se mi zdá asi málo.Co jsem četl o té gr tak doporučují tal 400w plus ten procák něco a nazbytek nic nezbyde :-D.Zkusím uvidí to bude asi jediná možnost jinak si myslím že vše ostatní už jsem vyzkoušel co mi kdo poradil:-/

300w je málo hlavně v případě, že jde o zdroj pochybné značky jako lc power, eurocase, ťaman-kung-pao a podobně. u nich je štítkový výkon spíš zbožným přáním, při kterém je už zdroj tepelně přetížen čili na pokraji smrti.

nejde ani tak o celkových 300w, jako o zatížitelnost jednotlivých větví - proto se zdroje kupují vždy s mírnou rezervou ať máš jistotu že např 12V větvi nedojde dech, i když není sousedních 5V využito ani z poloviny.

jinak ta výměna procesorů u tebe je skoro nesmysl. nárůst kmitočtu jádra o 23% bude znamenat přírůstek výkonu pro aplikace průměrně 5% - jestli jsi ten nový procesor nedostal zadarmo, jsou to vyhozené peníze - a momentálně jak vidíš i tvůj čas. ale zas je to dobrý důvod pro výměnu shitzdroje.