Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s počítačem (je toho víc)

Zdravim ! Mam par problemu s pocitacem a to:

1) Kdyz chci zapnout pocitac tak musim asi 5 minut pred zapnutim vypojit napajeci kabel ze zasuvky, protoze se pocitac jinak nezapne.

2)Nekdy mi mechaniky neberou CD/DVD.

3) pocitac je posledni dobou dost pomalej a furt se zasekava.

4) posledni dobou se pri vypinani zacala obevovat takova modra obrazovka (modra smrt ci tak neco :D)(***STOP: 0X00000F4 (0X00000003,0X8666D3E0,0X8666D554,0X805FB046)) a preslo to v to, ze pri vypinani akorat zmizej z plochy ikony, kurzor a lista a tim to konci.

S pocitacem nejsem moc "kamarad", takze mi to kdyztak vysvetlete trochu srozumitelne :D dik. Sestava: Case-ATX 350W, Zakladni deska-MSI P4MAM-V, Procesor-CELERON 2GHz, Pamet-1Gb DDR

Změna kategorie, původně: Software
Změna předmětu, původně: Je toho vic
preformatovano, aby se to dalo cist (JaFi)

1) nic za to nedáš - vymaž cmosku.
odpojíš napájecí kabel, vytáhneš kulatou baterku ze základní desky, zkratneš na chvíli kontakty v objímce.

2) pálené? originální? vyčistil bych isopropylem/lihem čočku od prachu (u pc se musí mechanika rozebrat). a vypnul bych autorun, i když to není příčina.

3) 95% uživatelů: to je úplně normální. viry, spyware, a automaticky se ti spouší 1000 nesmyslů po startu.
odvirovat, odspywarovat, pročistit "po spuštění" v msconfig.exe.

4) vypínání se možná sekne na nějaké komunikaci se sítí (nějaká zbytečná aplikace nebo vir). nejspíš pomůže 3), neuškodí zkontrolovat disk (chkntfs c:).
používáš tuším přímotopný procesor, takže zkontrolovat zda nemá chladič zanesený prachem.
komentář k chybám může být i v prohlížeči událostí.