Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LG 4163B neumí pálit na CD-RW?

Chtěl jsem si na CD-RW vypálit nějaké písničky, ať to můžu poslouchat na věži, ale ejhle, po vypálení to sice v PC přehrát jde normálně jakou audio CD, ale věž zahlásí: "Disc not finalized".
Teďka nevím, jestli to je chyba média - nepravděpodobné, nebo chyba programu (Nero6) nebo chyba mechaniky LG 4163B, která vždycky musí mít něco extra (viz Z-CLV).

Laický názor:
Když to v PC přehrát jde a ve věži ne, "chyba" bude v té věži a ne ve vypálení. Prostě si věž s CD-RW médii (buď všemi nebo konkrétního typu nebo od konkrétní vypalovačky::)) neporadí. Zkoušel jsi na věži přehrát CD-RW udělané někde jinde? Přehraješ svoje vypálené CD-RW v nějaké jiné věži?

Věž je certifikována pro provoz s CD-RW médiemi, takže tam by být problém neměl být.
Zkusil jsem na to stejné médium vypálit tytéž písničky na druhém PC se stejnou verzí Nera, akorát s vypalovačkou Teac CDW552D a CD-RW ve věži hraje jak orchestr :-) Takže chyba nejspíš fakt bude v té 4163B.

Myslím,že většina věží a CD přehrávačů nepřehrává CD-RW.Mám Denona a ten samý problém.Musíš to mít vypalené na CD-R a jede to v pohodě.Neměl by to být až takový problém,navíc když stojí necelých deset korun/Verbatiny/
A nezáleží,jakou mechanikou to vypálíš.

Ta věž je sice stará 6 let a v té době drtivá většina přehravačů CD-RW nepřehrávala. Ale je od firmy, která se snažila prosadit tzv. CD-Rekordéry takže je tato věž plně kompatibilní jak s CD-R tak s CD-RW, používal jsem CD-RW média několik let, různých značek a různých rychlostí, od 4x do ultraspeed 32x a nikdy nebyl problém.

Míro, nechci tě urazit, ale chce to trochu více tvůrčí invence místo zbytečného diskutování. Už dávno bys přišel na to, čím to je. Vždy můžeš zkusit stejné CD jinde, jiné u tebe, znovu to vypálit, obětovat 10,- Kč a hodit to na CD-R pro porovnání, nechat si tvé RW vypálit jinde, zkusit jiné RW apod. Znám nejednu mechaniku ve věži, která když už RW čte, tak jen některá. Je to celé o odrazivosti, někde postačuje, jinde už ne. Nevěř tomu, co se píše, jednou se ti to nemusí vyplatit. :) Samozřejmě to může být celé jenom o špatném režimu vypalování, i to je možné. Nevnucuj si myšlenku, že vše děláš jako vždy. A pokud to děláš jako vždy, děláš to i tak správně? :)

Závěr:
Bylo prokázano že na jiném PC a s totožným softwarovým vybavením avšak s mechanikou Teac CDW552D proběhlo vypálení a přehrání CD-RW médií v naprostém pořádku, tak je zřejmé, že se jedná o poruchu DVD vypalovačky LG4163B. Pravděpodobně dojde k odstoupení od kupní smlouvy tohoto zařízení.