Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP LaserJet 5L zlobí tisk, ale jen z .xls a .pdf

Zdravím, dostal jsem starší tiskárnu HP LJ 5L, připojená přes LPT, OS WIN XPSP3. Mám problém v tom, že když zkouším tisknout např. tabulku v Excelu či stránku z PDF dokumentu, tak se mi vytiskne stránka následnovně: první třetina rozostřeně - jakoby málo dpi, druhá třetina správně a poslední třetina jen pár čárek a vyleze další papír a na tom je ta poslední třetina dokumentu.
Problém je v tom, že to zlobí zatím jen v Excelu a Acrobatu, ale třeba z Wordu to tiskne správně.

Ovladače si XP doinstalovaly, zkoušel jsem i stáhnout z hp.com a přeinstalovat na tyto, ale probél stále trvá.

Nevím si rady, setkal se s tím už někdo?

PDF vyřešíš pomocí "tisku jako obraz" v upřesnění Readeru.

Excel bude větší oříšek, napadá mě jen tisk do PDF (např. pomocí PDFcreatoru) a následný přetisk s pomocí nastavení výše.

Další možnosti skýtá samotný driver tiskárny, mělo by pomoci nastavení tisku písem jako bitmapy.