Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemůžu vypalovat na DVD-RW. Proč?

Mám Sony DRU-510A, už hooodně dlouho. A nikdy jsem se nesetkal s vypalováním na DVD-RW. Až nyní. A hned je problém.

Na vypalování používám Nero 6.3.0.3 a disky jsem koupil Verbatim. Proběhne test rychlosti, vyskočí hláška "Nepoužitelný disk" a "Nemohu začít disk najednou (DAO)"

V nastavení je pevně dané "Způsob vypalování - DAO" volba je zašedlá, nelze změnit.

Prosím o radu, co s tím, díky.

Tak jsem se dostal k tomu ImgBurn. Když zkusím zápis (jen pár divxů), vyhodí mi to hlášku:

[http://home.tiscali.cz/rokator/ImgBurn_chyba_01.jp  g]

To samé mi vyskočí i v případě, kdy chci disk smazat - jen jsou jiná čísla v řádku CDB a v Interpretation je Blank.

ImgBurn jsem nainstaloval a veškerá nastavení jsem ponechal původní.

http://www.google.cz/search?q=scsistatus%3A+0x02&h l=cs&lr=&safe=off&sa=G

Zhruba to shrnu do:
co říkal mif +

burn_it: Here's what I would do.

1. Uninstall burn programs.
2. Reinstall newest burn programs.
3. Update your DVD burner/reader to latest firmware.

If you have problems with read errors (cyclical redundancy) after doing this, it could be from any of the usual culprits.
a. dirty/scratched disk (clean and wipe).
b. sector protected disk (try beta version of AnyDVD).
c. bad burner firmware (update to newest firmware).
d. bad cabling (unplug and plug back in).
e. other bad firmware/hardware on the the same channel (IDE, USB, FW)
e. bad burning media (try alternative media. use erasable RW media until you solve the problem)
f. bad DVD reader.
EDIT// a tady je vysvětlení od MS cs pochopitelně naprosto laicky :-p takže si sežeň na dekódování nějakého kvantového fyzika.
A tady je vyjádření lajtninga: http://forum.imgburn.com/lofiversion/index.php/t23 96.html

jsem též zaregistroval "Mám Sony DRU-510A, už hooodně dlouho."
kompatibilita novějších rw médií a starších vypalovaček bývá různá, zkus si někde pučit starší 2x rychlostní. kdyby to vzalo, jdi do nové mechaniky.
i když je pravda že v době dnešních flashek a cen "r" médií a přehrávačů s usb/sd vstupy ztrácí rw smysl.