Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na formát FDD na 1,7MB

Nevíte někdo o něčem spolehlivém co naformátuje disketu na 1,7 MB? Mám v plánu vytvořit instalačku Win 95 (CD mám), chci je nacpat na notebook bez CD-ROM. Sehnal jsem už i jak soubory poskládat na diskety. Ještě zbývá koupit diskety (29ks) a kopírovat a kopírovat. Dík!

Ja jsem kdysi podobny problem resil tim, ze jsem
1. propojil Notebook se stolnim PC pres seriovy kabel
2. Nabootoval na notasu z diskety
3. pak pomoci Volkova (nebo M602? Uz nevim) spusteneho z teze diskety navazal spojeni s Volkovem na stolnim PC
4. Za cca hodinu se prenesl zazipovany Doom II:-)
5. Kabel byl ponechan a mohlo se parit

Djo to byly casy:.(

Pravda, nejmenší disk na kterém jsem měl w95 byl 250mb. Místo stačilo taktak (a komprese drivespace byla nutnost). Tak mě napadá že na tom 120mb se stejně jeden moc nerozšoupne... Já ještě používám starý 486 noťas s ČB LCDčkem na občasné čtení e-booků. Nemám ho teď u sebe, ale zítra večer napíšu kolik mi ta instalačka windows zabírá.

38 MB po inštalácii pri verzii Win 95 bez OSR Pack 1, či ako sa to volalo. To bola tá prvá verzia Win, čo stále padala a bola aj disketová verzia na 17 diskiet. O rok alebo dva vyšla Win 95 so vstavaným IE a tá zaberala okolo 48-60 MB po inštalácii. Samozrejme len Win. Ostatné programy Office a tak, do toho nepočítam. Je to len dĺžka adresára Windows, takže bez Program Files.

Myslím že pro takhle velký disk by byly vhodnější Win3.11, záleží co dalšího na tom potřebuješ mít. Po instalaci Win95 ti tam opravdu nezbyde moc místa. Win3.11 mám na starém notebooku 486 se 2MB paměti a 80MB disku a amipro nebo word či excel se na tom provozovat dá i když zrovna svižné to není. Tu instalaci bych přes diskety neřešil, laplink je určitě spolehlivější.

Do win3.11 se dá nainstalovat program Calmira, popř CalmiraXP, což je vlastně shell ve stylu Windows95.
Navíc existují stránky jako main.html
kde nadšenci udržují seznam 16bit programů, tak aby bylo pc s windows 3.11 použitelné i dnes (internet, mp3, kancelář...)

Díval jsem se na svůj starý NTB 486DX2/66 kde mám win95 (první vydání 10/1995) a velikost adresáře windows je 113MB. Čistá instalace sice zabere o dost méně, jenže potom už jen nabobtnává s instalací dalších programů a jejich dll. Konkrétně já tam mám IE 5.5, Word6, Acrobat Reader. Plus k tomu velikost adr. Program Files, swap, místa na uživatelské soubory. Na 120MB disk bych si radši dal ty 3.11

Já znám ještě ty velikánské, tuším 12" diskety, z Robotrona & spol :-). Máš pravdu, spolehlivé nejsou žádné. Tuhle jsem potřeboval něco někomu nahrát na disketu. Měl jsem ještě z práce nakradený karton Maxelek. Vyhazoval jsem jednu za druhou, nešly vůbec naformátovat, za tu dobu asi vyprchaly.

Teoreticky to zvládá fdformat, se spolehlivostí čtení už je to u této kapacity slabší.
Já si kdysi z podobných důvodů vyrobil instalaci Win98 (stačilo zlehka okleštit) na 100MB ZIP disketu. Mechanika (LPT) i ona disketa se mi tu válej a léta se na to práší. Třeba by ti to helflo, pokud má ten NB paralelní port, což předpokládám. Kopírování na HDD přes Laplink nepřicházelo do úvahy z kapacitních důvodů, stejně jako u tebe. Pokud trváš na Win95, ty se na ZIP 100MB vejdou s přehledem, což víš sám.

ja by som az taky skepticky nebol a minimalne si usetri problemy s instalaciou. toto som vycital priamo na MS:
1., Computer 80386DX, 20 MHz (or higher) processor
2., Memory 4 MB of RAM (minimum); 8 MB (recommended)
3., Video display VGA (minimum); Super VGA (recommended)
4., Disk space
20 MB of free hard-disk space is required for a local installation. For information about requirements for a shared installation, see Chapter 4, "Server-Based Setup for Windows 95."
The full custom installation requires a minimum of 19 MB. A compact installation requires 10 MB of disk space.
You also need a certain amount free disk space for a swap file, depending on how much RAM the computer has. As a guideline, you need at least 14 MB of memory, which can be divided between RAM and hard disk space. For example, if the computer has 4 MB of RAM, you need at least 10 MB of free disk space for a swap file. If the computer has 16 MB of memory, you will need very little disk space for a swap file.
cely clanok je tu: www.microsoft.com/technet/archive/win95/rk03_set.m spx

Tak je jasno, půjdou tam 3.1 mám je ale jen EN, v češtině je asi neseženu. Koupil jsem si laplink kábl, nahrnul tam instalačku a po úspěšném spuštění instalace mi bylo sděleno že je třeba 93MB a já že mám jen 78MB (neboť 42MB má instalačka, jsou to OSR2 verze 1996). Ale i tak Vám všem děkuji za rady!!

Když už tam ty Win95 jsou "nahrnutý", můžeš je alespoň vyzkoušet:

Tento parametr způsobí že instalační program nekontroluje volné místo na disku:

setup /id

Potom vyber Custom instalaci, při rozumném nastavení by se windows vlezly do 50mb. Po smazání instalačního adresáře by zbylo ještě dost místa...

Uff, 95 už jsou v kompu. Nakonec se tedy (i přes nedostatek volného místa - Win chtěly 93MB a bylo na disku 79MB) povedlo je nainstalovat. Dozvěděl jsem se že počítač je CyrixInstead:-?. Volého místa je asi 30MB... Jak optimálně mám nastavit virtuální paměť? Nikdy jsem takovou plečku nenastavoval... Je to 486 na 50MHz a 4MB RAM. Díky vám všem za rady!!;-)

Na 30kB texťáky to stačí. Nevím jak moc můžu zmenšit ten swap aby ty win naběhly; instalovat znova to teda nechci::). A když to vezmeš z té druhé stránky, tak mám volnou čtvrtinu disku, což málo není. Pamatuji si když jsme u kámoše na pc (486@100, 16 RAM) na 850MB disk pod dosem nainstalovali nějakou dřevní verzi Need for speed tak jsme měli na disku volno asi 2MB... Na druhou stranu jsme na tom pc ani nic jiného nedělali než pařili. Sakra, to už je to let.

Potíž je ta, že na T602 jsem absolutní nemehlo. První moje okna byly 98, takže DOS a spol. neznám... Navíc tam bude program na tahání dat z foťáku (foťák je na film, takže půjde jen o expoziční data). Ten: za 1) nejede pod W3.1 a za 2) potřebuje sériák což můj noťas nemá... Ale jak jsem zmenšil swap tak je volných asi 55MB. Nakonec mám laplink kábl, takže není problém propojit pc přes paralel a data přestrkat. Což vzhledem k velikosti log souborů produkovaných programem bude třeba tak jednou za rok.