Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno OT: koupě auta - rád bych vaše zkušenosti

Zdravím všechny,
zvláště příznivce automobilů.
Už dříve jsem plánoval koupi auta, lež člověk míní a život mění a nekoupil jsem nic z toho, co jsem si tehdy naplánoval. Ale zanedlouho se mi sejde trocha fufníků a tak jsme se s manželkou rozhodli koupit něco jinýho a stávající vehikl dát pryč.
Chceme auto okolo 100 tisíc (logicky tedy jetý), +/- 20 tisíc. Podmínka - benzín a kombík, r.v. 2000 a výš.
Volba nám padla na Ford Focus kombi, jednak se nám líbí a druhak je pěkně velký a výkon motoru slušnej.
Jenže co tak čtu, tak ve mě hlodají pochybnosti (ale to asi u každýho auta), motorovej prostor je už podle fotek tak přecpanej, že cokoliv tam opravovat se musí rovnat porodu a to i pro mechaniky v servisu. Nechtěl bych vypláznout příšerný částky za případný opravy, ale to asi každej.

Díval jsem se i na nějaký VW, ale ty jsou tradične cenově nadsazený a u Fabie mi vadí hlavně slabý motory a vlastenecká přirážka.
Docela se mi líbí Scenic, ale k Renckům mám trochu nedůvěru.

Kdož můžete, pište svoje zkušenosti a doporučení, ještě jsem nic nekoupil, tak abych mohl zvažovat a vybírat. Pokud je tu nějakej majitel Focuse, ať šťastnej či nešťastnej, nechť se prosím taky vyjádří, budu jen rád. Focus je zatím naším favoritem.

Díky předem všem, očekávám bohatou diskuzi :-)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jenom tak do diskuse.Díky ní sem si vzpoměl na jedno video: watch --Docela masakr.
Teplomet 08.07.2009 23:57
Teplomet
Omyl - není to čínské auto, nýbrž starý VW... http://www.youtube.com/watch?v=Ukq-UUQAcZs&feature =re… poslední
Dale Cooper 09.07.2009 09:13
Dale Cooper

Zpět do poradny Nahoru