Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přerušování připojení k internetu

Dobrý den, mám notebook necelý rok, jedná se o Lenovo 3000 N200, ale to asi není podstatné. Už od začátku se mi stává, že se úspěšně připojím k internetu(ať už kabelem nebo bezdrátově) a po chvíli( je to různé,někdy 5 minut, někdy půl hodiny) mi přestane jít prohlížet stránky, přitom připojení se nepřerušilo a programy jako skype a QIP mi dále fungují. Restartování připojení přitom nepomůže, pomáhá jen restartovat celý počítač. Kde může být chyba??Děkuji mockrát za každou pomoc, nevím co s tím. Pěkný den.

ok, díky za návod:) tak snad je to tohle. Jestli jste z toho moudrý,máte můj obdiv:))

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Helenka-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : smíšený
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Síťové připojení Bluetooth:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-E1-E6-E5-86
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Con
nection
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-3C-AB-91-11
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.1.98(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 1. července 2009 6:10:47
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 4. července 2009 6:10:46
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . : vse.cz
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 590x 10/100 Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1E-EC-0C-0A-A4
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\Helenka>

všechny hodnoty jsou správně (jsou přidělované tím domácím routerem 192.168.1.1).
u dns kromě své adresy doplnil i skutečné servery od providera, tím líp.
měnit to na opendns myslím nemá význam, to jen kdyby nefungovalo rovnou.

připojení je přes wifi - prozkoumal bych sílu signálu (5 čárek?)
ověřil bych, jestli se u mě neobjevila ve vzduchu nová síť na stejném kanále - umí to zobrazit utilitka netstumbler - byl by to důvod pro změnu kanálu na routeru.

dívám se ještě nahoru na začátek výpisu, pokud to není nastavené schválně kvůli připojování do sítě "vse.cz", možná tu je důvod nějaké nekompatibility:
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : smíšený
toto v domácích sítích nebývá. ale než budem rýpat do registrů, mám ještě dotaz:

nepoužíváš nějaký šílený antivirový balík, který v sobě obsahuje i firewall?

nepřerušilo a programy jako skype a QIP mi dále fungují

já se zaměřil na nefunkčnost sítě, ale toto je spíš to divné dns.
zkus jinak: u nastavení síťového připojení - protokol tcp/ip - vlastnosti nech zatržené horní "získat ip adresu z dhcp", ale dole vyplň do "použít následující adresy dns" hodnoty: 208.67.222.222 a 208.67.220.220.
restartuj, jestli se to zlepší.

děkuji za radu, rozumím tomu pramálo, ale k tomu nastavení jsem se nějakým zázrakem došťourala a předělala to. dokonce to funguje, tak uvidíme, jestli se zase sám odpojí. Jinak síla signálu je dobrá, dělá to i při kabelovém připojení.To vse.cz nejspíš souvisí s tim, že navštěvuji VŠE v Praze, máme tam připojení na kolejích a bezdrátové ve škole, ale proč se mi to objevuje i doma, to nevím. Ozvu se, jestli to pomohlo. pěkné, snad už slunečné, léto.