Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otevření oken s reklamami

Zdravím všechny chytřejší :-);-) mam problem s tim ze jsem si jednou na facebooku kvuli bodům zaregistroval stranku kde jsou ruzne hry např.poker a jiny a zase jsem ji odinstaloval ale ted pokazdy kdyz jsem na internetu tak se mi otviraji ruzny okna sami od sebe ze smajlikama,ruznejma hrama a evim jak se toho zbavit dekuji za pomoc :-)

1)Jakej používáš prohlížeč? Jestli IE, zkus jinej, např. Firefox, nebo Operu. Ale i novej IExplorer má blokování vyskakovacích oken.
2)Je dost možný, že se ti do počítače dostal nějakej adware, tedy škodlivý kód, kterej ti ty okna vyhazuje. Prohlídni systém např. programem Superantispyware. Návod je tady.

už právě proto že si sám dobrovolně instaluješ spyware, by měli mít všichni uživatelé pc své vlastní přihlášení. windows to umí už 14 let, od xp je to i s obrázkovými ikonkami.

ty si nainstaluješ prohlížeč jaký ti bude nejlépe vyhovovat, ostatní uživatelé si nechají co uznají za vhodné.
akorát starý a nový ie vedle sebe nebudou fungovat, ale to je pochopitelné, domluvit se umíte.

oddělené účty jsou rozumná cesta jak si nečíst cizí poštu, nefilosofovat nad historií cizích výsledků ve vyhledávání prohlížeče, mít své vlastní jediné nejlepší uspořádání plochy, mít přiřazené své preferované aplikace (pro sebe lepší mp3 přehrávač nebo fotoeditor).

Istá bezpečnostná spoločnosť vykonala pred pár rokmi v USA test. Pohodila na miestach, kde sa zamestnanci testovanej banky často vyskytovali (toalety, automat na kávu, priestor na fajčenie...) USB kľúče, na ktorých bol okrem neškodných fotografií aj softvér, ktorý sa po vložení kľúča do USB portu automaticky nainštaloval do počítača a umožnil tak predstieranému útočníkovi vstup do bankového systému. Z dvoch desiatok „pohodených“ kľúčov ich zamestnanci banky zo zvedavosti pripojili k svojmu počítaču viac ako polovicu. Výsledok? V priebehu pár hodín mal predstieraný útočník takmer úplnú kontrolu na bankovým systémom.

http://www.zive.sk/Spravy/USB-straty-a-USB-nalezy/ sc-30-a-282969/default.aspx

Pěkná kachna. I kdyby něco takového banka zkoušela, nedá na to USB přístupy do bankovního systému, ale třeba hlášení s postem šéfovi.
A i kdyby to bylo v Americe, nebudou to troubit všude do světa, jak jednoduše lze obejít jejich zabezpečení, ale ututlají to, protože by toho byly plné zprávy a přišli by o klienty.
A to varování, jak nemáš přijímat do ICQ kontakt XXXXXXXXX jsi četl?

S určitým rizikem, ale většinou to funguje. Pro XP, ve Vistách nevím, ale možná taky tak:

Promazat Tempy.
Vypnout obnovu systému.
Restartovat do nouzáku.
V nouzáku projet programem Superantispyware.
Potvrdit vše co nalezne, zničit krtka.
Restarovat do normálu.
Zapnout obnovu systému.
Mělo by to být čisté.

A neinstalovat kraviny a tak vůbec, co zmiňuje lední brtník.