Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet. prohlížeč do windows XP::.

Dobrý den,

otázka je jasná....jaké máte zkušenosti s prohlížeči. Já používám IE6 ale chci přejít na jiný a nevím který vybrat...hlavne co se týče bezpečnosti brouzdání. Rychlostne asi spíše záleží na připojení, pokud se nepletu. Díky za názory

A je to zase tady - Windows jsou špatný operační systém, musím tě ujistit, že v zásadě nejsou. Pouze pro výrobce virů a podobné havěti je lepší udělat vir pro Windows než pro Linux hlavně z těchto důvodů.

1. Windows má skoro každý (kdybys měl na výběr, jestli vydat vir, na který bude náchylných 99% počítačů nebo 1% počítačů, co by sis vybral?)
2. Linuxáci jsou obvykle IT nebo inteligentnější lidi (ne holčičky, které jsou EmO a všecky lOwIiSkuQou :-*) a umí toho víc, než Franta ze Žižkova, který má počítač 3. den

v tomhle pravdu nemáš.. Firefox a IE.. tam máš ty procenta spíš opačně.. určeno podle dlouhobé statistiky mých www stránek a komunikaci se známými.. nejvíce lidí v ČR používá IE ale cca 70% jen z důvodu, že si neumí naistalovat žádný jiný prohlížeč.. popř. používají jak IE a tak Firefox..

Kozel - tady si nějakej můžeš vybrat - http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohl izece_a_rozsireni/on-line/

ale doporučuji stejně jako Dieesels Firefox nebo Operu..

...určeno podle dlouhobé statistiky mých www stránek...

Take statistiky, aj "oficialne" na inych strankach su nepresne! Na istom konkurencnom fore kde je "zivo" si myslia ze pouzivam Firefox, dokonca presne vedia aku verziu a ja pritom pouzivam iny prehliadac. Podobne to bude so vsetkymi nadstavbami pre IE a FF, takze tym by som sa neriadil.

Ja som pouzival tiez IE, mozno prave verziu 6, ale len velmi kratko, vtedy mi plne vyhovoval. Odkedy som objavil Avant Browser, skusal som ine (FF, Opera, Maxthon a ine), ale ziadny mi nesedel tak ako Avant. FF potrebuje desiatky rozsireni a pluginov ktore nefunguju uplne ako maju (niektore), Opera sa absolutne neda prisposobit tak ako chcem.

Na FF je dobre ze ak uz nejaka moznost chyba, tak je tam rozsirenie, ale priamo vo FF nie je takmer nic, takze vsetko sa musi riesit formou rozsireni.

Nakoniec som ale nasiel "dokonaly" prehliadac (dufam ze vsetci pochopili uvodzovky) - funkcie Avant + jadro Gecko (Firefox), moznosti Firefox (pluginy, rozsirenia, aj ked nie vsetky, kontrola pravopisu, aj bez diakritiky!) - to je Orca Browser - tiez freeware, od autora Avant Browser. Odporucam navstivit forum kde su rady ako "spojazdnit" niektore veci ktore nefunguju, nie je toho vela, urcite je to pohodlnejsie, pridat par pluginov a rozsireni, ako skladat z rorsireni cely prehliadac.

www.orcabrowser.com

forum.avantbrowser.com (forum je na strankach Avant Browser)

Samozrejme, kazdemu vyhovuje nieco ine, ja som len odpovedal na otazku. Orca Browser odporucam kazdemu kto pouziva(l) Avant, alebo kto sa pokusa(l) prejst na Firefox, ale chybalo mu tam nieco, alebo sa mu nechcelo stahovat koli kazdej funkcii rozsirenie. Ako stary uzivatel IE ho tiez odporucam vsetkym ktori pouzivaju IE a myslia si ze im staci a vyhovuje.