Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze "najit" ukradeny notebook?

Mila poradno..
Pribuznym ukradli notebook zn.Dell a Sony.Byly to noteboooky asi vyse pul roku stary..Nejde ani tak o cenu,jak o data..Tak me zajima,jestli jde nejakym spusobem "vystopovat" tyhle notebooky..Je k nim veskera "dokumentace",doklady,ale bohuzel,nikdo si nezapsal MAC adresy..Lze to i presto vyhledat?

U notebooku Dell stačí znát ServiceTag. Pak stačí tento servicetag (tj. sériové číslo) náhlásit na lince Dellu (standardní linka helpdesku) jako ukradený.

Pokud byl notebook zaheslován (BIOS plus disk, reset CMOS apod. v tomto případě opravdu nefunguje :-)), je velmi velká šance, že zloděj bude muset volat do servisu pro odblokovací kód (a tam mu jej nevydají, naopak upozorní PČR - toto jsem osobně zažil a funguje to). Základem je ovšem mít zabezpečený počítač, pokud zabezpečený nebyl, je šance, že se Dell k tomu notebooku dostane velmi malá.. Novější modely mají navíc přímo v BIOSu další službu, která se jmenuje tuším CompuTrace, poslední modely E-série dokonce umí smazat data na vzdálený povel.

Totéž (co se blokace týká) by mělo platit pro Sony, ale tím si nejsem vůbec jistý.