Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze "najit" ukradeny notebook?

Mila poradno..
Pribuznym ukradli notebook zn.Dell a Sony.Byly to noteboooky asi vyse pul roku stary..Nejde ani tak o cenu,jak o data..Tak me zajima,jestli jde nejakym spusobem "vystopovat" tyhle notebooky..Je k nim veskera "dokumentace",doklady,ale bohuzel,nikdo si nezapsal MAC adresy..Lze to i presto vyhledat?

Otázka je jak to vůbec vidí.
V tom nemám jasno.
Možná MAC vidí jen router v domě, který kontroluje jestli někdo se nechce připojit z jiné MAC, ale na dálku ji ISP nemůže zjistit, možná si ji zjistit může, ale pochybuju, že má nějakou centrální databázi zrovna připojených lidí a jejich MAC
-Platí pro ISP kteří nemají omezeno připojení dle MAC
(MAC omezení považuju ze strany ISP jako takovou menší "vyčůranost")

No náš ISP žádný omezení podle MAC neměl, každý dostal veřejnou IP a rychlost podle tarifu co si platil. Pak napadlo nějakýho zam*danýho z*urvenýho č**áka, co si platil menší rychlost zkoušet si nastavit jiné ip aby mu to stahování jelo rychleji.Kdyby mi tehdy řekli kdo to byl šel bych mu osobně rozbít hubu...

U notebooku Dell stačí znát ServiceTag. Pak stačí tento servicetag (tj. sériové číslo) náhlásit na lince Dellu (standardní linka helpdesku) jako ukradený.

Pokud byl notebook zaheslován (BIOS plus disk, reset CMOS apod. v tomto případě opravdu nefunguje :-)), je velmi velká šance, že zloděj bude muset volat do servisu pro odblokovací kód (a tam mu jej nevydají, naopak upozorní PČR - toto jsem osobně zažil a funguje to). Základem je ovšem mít zabezpečený počítač, pokud zabezpečený nebyl, je šance, že se Dell k tomu notebooku dostane velmi malá.. Novější modely mají navíc přímo v BIOSu další službu, která se jmenuje tuším CompuTrace, poslední modely E-série dokonce umí smazat data na vzdálený povel.

Totéž (co se blokace týká) by mělo platit pro Sony, ale tím si nejsem vůbec jistý.