Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router vs Modem

Ahoj. Jakej je rozdíl mezi modemem a routerem ? SNažil jsem se to najít, ale na mě to jsou moc "chytrý" řeči. Prosím, nějak polopaticky, dík

Ok, Založím nové téma :-)

K tomu routeru/modemu - něco jsem se dočetl, že modem nemá IP pro administraci, a že neumí portforwarding atp. Je to dobře? A že převádí signál z wifi do kabelu, kterej následně jde buď do PC/routeru. je to dobře?

když modem neprovádí routování z jedné sítě do druhé, nepotřebuje portforwarding. ten se skutečně řeší až u routeru.

jako modem bývá běžně označovaný převodník signálu bez síťové inteligence (adsl, kabelovka, gprs).
wifi přijímač je AP-access point (a pokud není v bridge režimu, dá se na něj i dopingat).
ale jsou prázdniny, já bych češtinářského koutku zanechal a věnoval se raději pivu.