Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dá se zjistit, co se kopírovalo na kopírce?

Díval jsem se na zprávy a probíhalo tam něco o uniklých odposleších poslance Doležala. Ministr Bublan řekl, že to uniklo z Imunitního a mandátního výboru PS. A nějaký policejní expert tvrdil, že jsou schopní zpětně zjistit, na které kopírce byla ta konkrétní kopie vytvořená.

Zajímalo by mě tedy, jestli o tom někdo něco víte bližšího? Je opravdu možné zjistit nějakou prohlídkou laserové kopírky jaký dokument na ní byl ofocen? Osobně si myslím, že je to blbost. Ledaže by poslanci měli kopírky s nějakým HDD, kam by se vše naskenovalo.

Co vy na to? :-)

Podle mne by k identifikaci stačil i pouhý škrábanec na skle, na které se pokládá kopírovaný materiál.

Protože jsem v několika filmech viděl typickou zábavu Američanů kopírovat hýždě svých administrativních pracovnic, doporučuji v případě napodobování zkontrolovat, zda kopírovaná osoba není na kopírovaných místech vybavena piercingem.