Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracujete? Směnujete? Živnostníkujete?

Ahoj,
jen jsem tak lehce přemýšlel, jakáže skladba lidí se tu na Poradně pohybuje a jakým způsobem si vlastně všichni ti, co mají čas sem přispívat, vydělávají na živobytí. Tak si dovoluji vložit anketku. A samozřejmě uvítám diskuzi k tématu.

Pěkný den.

Nepracuju neb mi ještě není 15

Omyl, pracovat legálně můžeš až po dokončení základního vzdělání a to od 1. září, kdy začínáš nový školní rok už jako středoškolák, protože až do 31. srpna seš ještě studentem vzdělávacího programu Základní škola resp. víceletého gymnázia (prostě když dostaneš na vysvědčení vložku, že jsi získal základní vzdělání, ještě celé prázdniny seš žákem základní školy). V praxi se na tohle ale moc nehledí a pracuje se "na černo". V 9. třídě (kvartě víceletého gymplu) budete mít pravděpodobně předmět "Svět práce", kde se dozvíš základy zákoníku práce, jak to je s dovolenýma, brigádama atd. ;-)

L-Core - no vidíš, jak nám ve škole vymývali hlavy.
N.př. to chování při atomovém výbuchu
Vtloukali nám do palice, že se má zalehnou obličejem k zemi, nohama k výbuchu, a zakrývat si oči.
Naprostá blbost - naopak stát a dívat se. Je to poprvé, a naposledy, kdy něco takového uvidíš.
:-):-):-)