Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracujete? Směnujete? Živnostníkujete?

Ahoj,
jen jsem tak lehce přemýšlel, jakáže skladba lidí se tu na Poradně pohybuje a jakým způsobem si vlastně všichni ti, co mají čas sem přispívat, vydělávají na živobytí. Tak si dovoluji vložit anketku. A samozřejmě uvítám diskuzi k tématu.

Pěkný den.

Student IT, na živobytí si částečně vydělávám na ne-IT brgiádě a částečně mě ještě živí rodina. Je fakt, že si člověk na určitých webech (tady naštěstí ne) po přiznání tohoto faktu připadá jako nějvětší socka, protože se to tam jen hemží profesionálními programátory, protřelými hw prodejci, špičkovými grafiky či správci desetitisíců počítačů... ;-)

protože se to tam jen hemží profesionálními programátory, protřelými hw prodejci, špičkovými grafiky či správci desetitisíců počítačů...

Na to kašli, ti největší "profesionálové" jsou často z lidského hlediska ty největší nuly. A nakonec i z toho profesního - kdo umí, nemusí to zmiňovat v každé druhé větě.

Od 1. září student čtyřletého gymnázia s matematickým zameřením, na HW, domény, hosting a tyhle věci si vydělávám na IT-brigádách (webové programovací jazyky) a částečně živí rodina. Občas si na webtrhu připadám jako socka, když tam vidím ty profíky, naštěstí jsem se už s několika skamarádil, tak se mám koho ptát a nemusím hledat řešení několik hodin na internetu :-)

Tak tady pročítám příspěvky, a připadám si malý, malinký, a ještě menší.
8 tříd základních - okna na hnuj - 3 roky učení.
Ještě, že moje stará-manželka, má matůůůritu.
Jak už říkal pan Sovák - rád s manželkou chodím na houby - já najdu ten les, a vona v něm najde houby.
Vono neškodí, když je v baráku, jeden vzdělanec.
:-D:-)

Je mi to trapný, ale musím se přidat do skupiny nemakačenek.
Tedy jen dočasně, skončil jsem na konci červenca a od srpna valím do nové hokny. Budu dělat i s počítači, ale ne jako cíl mé práce, ale coby prostředek k práci.
Jo a budu směnovat.

Absolvent ekonomiky na poľnohospodárskej škole, tabuľkovo zaradený niekde medzi byrokratmi, robím v podstate správcu siete a 3 serverov, kvalifikácia - ako jediný z osadenstva som server už videl :-)
Defacto niečo ako Vladimír. (ale znalosťami sa rozhodne netrúfam porovnávať)
Dostal som sa ale do štádia že nikoho z IT k "mojim" serverom nepustím, na rozdiel od nich mňa to baví.

Som student 5rocnej elektrotechnickej skoly cize teraz mam prazdniny. Pocas skoly jeden den do tyzdna praxujem v predajni kde sa predava a servisuje vypoctova technika. Niekedy ked je viacej prace tak tam chodim aj po skole. Pocas celeho roka sa staram o velku zahradu kde je plno ovocnych stromov a vôbec asi vsetko co sa na slovensku da pestovat. Cas ktory mi zvysi travim potulkami po IT diskusiach ale s toho casu asi najviac travim na pc.poradni.net:-)

Mno, je to tak napul... Do rachoty chodim na smeny, navic takovy polo-ajtak (servis NC stroju - systemu). Po sichte "vedlejsi prizivnik" volna noha (servis, instalace, odvsivovani, skladani... PC). Do roku '99 (od cca 1992) jsem delal servisaka IT profesionalne, ale krachuji i vetsi firmy, ze...

Fascinuje mě možnost "Jsem živnostník, jedu si podle svého". Sice nejsem živnostník, ale mám s.r.o leč makám jak barevnej, což je nejméně 30 hodin denně. Podle svého jsem nejel ani nepamatuju. Zaměstnanci to zabalejí po 8mi hodinách, cikáni utečou do knajpy ještě dřív propíjet moje lopaty. :-)

Nepracuju neb mi ještě není 15

Omyl, pracovat legálně můžeš až po dokončení základního vzdělání a to od 1. září, kdy začínáš nový školní rok už jako středoškolák, protože až do 31. srpna seš ještě studentem vzdělávacího programu Základní škola resp. víceletého gymnázia (prostě když dostaneš na vysvědčení vložku, že jsi získal základní vzdělání, ještě celé prázdniny seš žákem základní školy). V praxi se na tohle ale moc nehledí a pracuje se "na černo". V 9. třídě (kvartě víceletého gymplu) budete mít pravděpodobně předmět "Svět práce", kde se dozvíš základy zákoníku práce, jak to je s dovolenýma, brigádama atd. ;-)

L-Core - no vidíš, jak nám ve škole vymývali hlavy.
N.př. to chování při atomovém výbuchu
Vtloukali nám do palice, že se má zalehnou obličejem k zemi, nohama k výbuchu, a zakrývat si oči.
Naprostá blbost - naopak stát a dívat se. Je to poprvé, a naposledy, kdy něco takového uvidíš.
:-):-):-)

Jsem vděčen svojí škole, kde jsme měli v prváku dílny. První čtvrtletí ruční obrábění (dva měsíce jsme jenom pilovali z kulatiny čtyřhran), další bylo strojní obrábění - stojanová vrtačka samostatně, soustruh pod dohledem a fréza jenom se dívat, ale zaplať příroda za to), další čtvrtletí elektronika - vyráběli jsme dozimetry pro civilní obranu a poslední čtvrtletí vakuová technika - naučil jsem s ohýbat skleněné trubice nad plamenem a podobné vychytávky. Ve třeťáku laborky, silnoproud, motory, dynama, (měli jsme tam fungující Ward-Leonardovo soustrojí:-)), potom slaboproud - naučil jsem se tam používat osciloskop (Křižík, stejný jako má Marek ve své sbírce)

Když mi o dvacet let později vypravoval kluk, jak je v učňáku nechtějí nechat na nic šáhnout, bylo mi ho líto.

To mi ani nemluv. My sme se tam taky spíš víc nasmali, než napracovali. Co si ještě matně vzpomímám, tak můžu říct, že našemu testu pevnosti a křehkosti ve svěráku neunikla snad jediná věc ve třídě. Jednou sme pořádali soutěž, kdo vydrží s rukou ve svěráku víc otáček. :-D Krutá hra, ale vítězovi sme se museli tejdnen skládat na svačinu v hodnotě 100 Kč.