Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou teplovodivou pastu?

Budu kupovat teplovodivou pastu, protože po budu na PC měnit chladič. Ale nevím jakou, na netu jsem narazil na 2 druhy past(keramickou a s obsahem stříbra). Ale nevím která ma lepší vodivé vlastnosti. tak mi prosim napiste nejake tipy. Diky za vsechny přispěvky.

u většiny chladičů již pasta je (buď nanesená, nebo v tubě). Nějaké hokusy-pokusy bych neřešil, 1-5 stupňů rozdílu za tu štrapáci nestojí. Daleko důležitější je tu pastu správně nanést.

P.S.: já svého času používal takovou tu levnou, elektrotechnickou (dóza za pár Kč) a přenášela teplo úplně stejně jako ta za 100Kč/tubička :-)

Jelikož je tam té pasty okolo 0,2mm, možná i míň, tak je celkem jedno, jestli tam dáš pastu za 2,50Kč za gram nebo za 1000,-Kč/gram se stříbrnými, diamantovými a zlatými úlomky + supervodivými vlákny z bource morušového krmeného speciálním druhem japonského sushi :-)

Je to víceméně věc vkusu, ale klidně si to kup. Možná nějakej °C dolů srazíš a můžeš se chlubit, že máš v počítači stříbro mezi procesorem a chladičem :-). Pokud budeš taktovat, tak je možná pro lepší přenos tepla lepší ta "stříbrná", normálnímu uživateli stačí normální pasta dodaná s chladičem.

Neprekaza. Inac slusna pasta aj s obsahom striebra NEMA BYT vodiva (len pod velmi silnym tlakom ktory ti tam na CPU nevznikne). Daval by som pozor aby sa pasta nedostala na kondenzatory (tie kvadre vedla chipu) a na strap prepojky vedla chipu, ak by nahodou bola vodiva nech to tam neskratuje. T.j. pastu by som nanasal len na chip.

to dotazovatel: odporucam pouzit pastu dodanu ku chladicu a nefilozofovat nad zbytocnostami, je to plusminus jedno, tych par °C rozdiel nikoho nespasi. A ta ktora bola dodana ku chladicu urcite nebude robit bordel s pripadnym kontaktom kovov ktore sa "nemaju radi" (sposobuju oxidaciu pri kontakte apod).