Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení

Mam intel core 2 duo, s vlastním větrákem a vodním chlazením, ale při některých hrách se po 15 min zahřeje na 75st. Nevíte co s tim?(pc je vyčištěný)

No mail je dnes nějakej zabržděnej, takže to přišlo až teď. Dám sem jen jednu fotku, ta bude stačit.

A teď k věci. Ten větrák na boku je tam trochu zbytečnej. Díru raději zalep a větrák dej na zadní stěnu bedny, kde zjevně žádnej nemáš. Potřebuješ odsávat teplej vzduch od procesoru, zatímco boční větrák ti jen rozvíří teplo od procesoru zpátky do bedny a polovička toho čerstvýho vzduchu od bočnice ti odejde rovnou do zdroje, což k chlazení nepřispěje.
Je důležitý, abys tu díru na bočnici zadělal, aby odsávací větráky odebíraly teplo od procesoru a nevytvořil se nežádoucí tah od bočnice, kdy by čerstvej vzduch šel zase přímo ven.

Další věcí je boxovaný chladič, který je dimenzován na to, aby procesor uchladil, ale není to žádná sláva. Pokud máš trochu přebytečných fufníků, raději kup lepší chladič, zhruba za pětikilo něco slušnýho seženeš. Zlepší se ti nejen chlazení, ale bude to i tišší.

http://www.alza.cz/chladic-arctic-freezer-7-d56758 .htm
scythe-katana-3-d115018.htm

Ten Freezer bude stačit, je to oblíbený a dobrý chladič. Jeho výhoda spočívá v tom, že teplý vzduch z chladiče je vyukován za zadní ventilátor v bedně, díky čemu se teplý vzduch nedrží v bedně, což je podstatný pro dobrý chlazení. Ale k tomu potřebuješ přidat ventilátor na zadní stěnu bedny, jinak bude účinek chladiče mnohem nižší.