Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem musím kliknout i 5x

Dobrý den,
dnes ráno mi nějak začal blbnout počítač, při worms armageddon se vždycky na 2 sekundy seknul a pak jel dál, tohle dělal každou minutu, z wormsů sem vyjel, šel sem hrát COD 2 a najednou sem chtěl vystřelit a nešlo to. Tak sem šel na internet a zjistil sem, že téměř vždy musim kliknout min. 2x abych vůbec něco otevřel.
Počítač sem proskenoval antivirem NOD32 který nic nenašel. Může to způsobovat vir, to znamená mám zkusit počítač proskenovat ještě superantispywarem?
Ostatní tlačítka na myši fungují bez problému.
díky

myš jiná, funguje bez problémů, ale to sekání trvá stále.
Zítra ráno zkusim ten SUPERAntiSpyware, tuhle diskusi otevírám, abyste měli přes noc co dělat :) (kdyby někdo přišel na důvod)
Při COD 2 sem dnes koukal, jak je na tom FPS a pohybuje se kolem 80-90 a najednou na 2 sekundy spadne na 15-20 a za minutu zase.
Moje konfigurace:
OS Win XP SP2
Intel Celeron 2,5 GHz
512 MB RAM
Geforce 6200 128 MB

ještě dnes sem počítač vyluxoval...

512 MB RAM

zvlášť jestli máš pc ve zvyku místo vypínání jen uspávat (a obsah ram se tak nečistí), přidal bych ještě 512mb

nech si běžet správce úloh - procesy - klikni 2x na záhlaví %cpu
sleduj při těch tvých piškvorkách co zatěžuje systém = při čem to tuhne.

běžné viry jsou už dávno skoro scifi, mnohem častěji ti zamoří systém spyware.
anebo potkáš rootkit, ale na něj antivir nezabírá.

udělej si log třeba v hijackthis, sedni do houpacího křesla, a dlouho si v něm čti. nežádoucí doplňky nebo trojany/spyware pak rovnou povypínej.

Když je tedy "čistej", začal bych se zaobírat myší. Aby se potvrdilo že je to myší, zkusil bych jinou (nejlépe obyčejnou), jestli to dělá také. Pokud ano, "není čistej", protože úplně obyč. myš nepotřenuje žádné spešl ovadače (i ty by to mohly dělat). Pokud ne, je to přímo myší. A pokud je to myší, zkoumal bych, jestli to není napřílad pouze v určitém USB (pokud je to myš do USB).
Nakonec se vylučovací metodou dopátráme čím to je.

myš už není můj hlavní problém, dal sem jinou (asus od notebooku) a ta funguje.
Hlavní problém je to dvou vteřinové sekání, postupně zjišťuju, že to neni jen při COD2 ale seká se to všude. I při tomhle příspěvku se při psaní najednou počítač sekne a když stále píšu, napsaný text se pochvíli objeví.
Windows XP sem přeinstalovával před cca dvěma měsíci a během těch dvou měsíců je výkon počítače ještě horší než před reinstalem windows po dvou letech :(
asi to přeinstaluju znovu...
Tyhle problémy se objevily asi před týdnem, předtím to bylo v rámci možností počítače v pořádku.

Měl jsem ten samý problém...také jsem zkoušel všechno možné...ale nic nepomohlo...až nakonec Hijack This zabral!!Smazal jsem řádek něčeho...:-) a po tomto zásahu mi začal internet chodit na první kliknutí...bohužel sekání pokračovalo,takže stejně nakonec format C: a reinstal...hodinka práce a bylo po problému...:-)

"proces system"
- ve win může být vir
- nějaký vadný/starý kodek (prohlížeč událostí nehlásí nic?)
- přehrávač videa místo aby přehrával, začne lézt kamsi na net a zkouší najít aktualizaci
- přehrávač obsahuje adware, a leze proto zbytečně na net

zkus jiný přehrávač, místo pěti balíků kodeků nech nainstalovaný jen jeden (nebo žádný - pokud je obsahuje už instalačka přehrávače), svůj log z hijackthis už máš jistě zkontrolovaný.