Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nouzový režim

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit jak spustit počítač v nouzovém režimu? Když po F8 vyberu Nouzový režim a potvrdím Enter, naskočí okno s nabídkou systému ve kterém chci pracovat. Zvolím Windows XP, nic jiného tam není a naskočí černá obrazovka s kurzorem nahoře vlevo. Toť vše. Dál si s tím nevím rady, takže musím vyp/zap :(. Mám problém s vyskakujícími okny, antivir/spy ty potvůrky identifikuje, po smazání v karanténě ovšem vyskakují dál...

Předem díky. Ela

Když po F8 vyberu Nouzový režim a potvrdím Enter, naskočí okno s nabídkou systému ve kterém chci pracovat. Zvolím Windows XP, nic jiného tam není a naskočí černá obrazovka s kurzorem nahoře vlevo.

Ano..,a dala jsi tomu čas nechat to načíst?

Když po F8 vyberu Nouzový režim a potvrdím Enter, naskočí okno s nabídkou systému ve kterém chci pracovat

Není tam ješte napsaný druhý systém?
------
Jednoduše to zjistíš takto:

Start
Spustit

notepad c:\boot.ini

V normálním režimu - text sem okopíruj.

vyskakovací okna nejsou viry, na svůj antivir klidně zapomeň. přece kdyby to byl vir, tak ho asi do počítače nepustí - a pokud teda pustí, pak je asi v počítači zbytečný.
čím to teda hledáš - jaký antispyware používáš?

nouzový režim spouštíš kvůli lepšímu mazání, nebo tvůj zázračný čistič už poškodil windows tak že nejdou spustit? (potom ani nemá cenu je oživovat)

jestli jdou windows ještě spustit - proč je nejdřív neodpojíš od internetu, než ten krám vyléčíš?

co ti běží v paměti za cizí svinstvo? starter - záložka procesy
odkud se to tam vzalo? (program ukazuje odkud se to spouští)

co se ti automaticky spouští po startu? starter - záložka startup
(spuštění nevyžádaného spyware jde v programu vypnout)

jaký používáš prohlížeč internetu? aha - ie. dívala ses v jeho menu: nástroje, jaké nežádoucí doplňky máš doinstalované?

svůj účet správce zahesluj.
pro synovce a ostatní retardované uživatele (ti kteří neplatí opravy) vytvoř druhé přihlášení s omezenými právy. až ti zruší tvoji nebo firemní práci, přestaneš se divit.

uff...

Mám zakoupený Norton, ten je nenašel, ale jako nebezpečné položky je identifikoval free Superantispyware. Prohlížeč Explorer 7. Windows jdou spustit normálně. Synovec chtěl spustit hru, nainstaloval program, který mu naskočil. Ten jsem odinstalovala.
Na doplňky jsem se dívala, ale nic podozřelé jsem nezjistila, což v mém případě není nic divného...

Tomuhle už nerozumím (prosím, vysvětli postup):
co ti běží v paměti za cizí svinstvo? starter - záložka procesy
odkud se to tam vzalo? (program ukazuje odkud se to spouští)

co se ti automaticky spouští po startu? starter - záložka startup
(spuštění nevyžádaného spyware jde v programu vypnout)

kolegové už ti doporučili udělat si log - je na to dobrý třeba hijackthis - a nechat ho tamtéž ke kontrole.

na druhou stranu - lidem, kteří surfují na internetu bez ochrany jako administrator, to patří.
antivir opravdu není ochranou proti spyware, internet explorer pod win xp je zločin, a používat na internetu účet správce znamená že ty windows už jsou vlastně mrtvé.

ptal jsem je jaké doplňky máš zapnuté v prohlížeči - tam se často spyware vyskytuje - žádná odpověď.

pokud nemáš verzi systému "home" - výpis procesů v paměti jde i z příkazového řádku: start - spustit - cmd.exe [enter] a zkopírovat po sobě příkazy:

tasklist /svc > "%temp%\tsk.txt"
notepad "%temp%\tsk.txt"

co se automaticky spouští z hlavní větve registrů - opět do cmd.exe zkopírovat příkazy:

regedit /E "%temp%\hlmrun.txt" "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"
notepad "%temp%\hlmrun.txt"

ale ten starter je na to lepší.

:-)) promiň, myslím, že máš nereálné očekávání od mé osoby. Moc ti nerozumím. Jsem dost průměrný uživatel PC. Nepochybně dělám celou řadu chyb. Neserfuji ale bez ochrany, mám zaplacený Norton antivir/antispyware funkční v reálném čase. To s tím synovcem byla zcela ojedinělá zaležitost, první a poslední. Nerozumím co znamená, že nemám na internetu používat účet správce. Mám si vytvořit ještě jeden účet s omezenými pravomocemi?
Na Doplňky jsem koukala, nic podezřeleho, taky jsem smazala cookies v Možnostech internetu.
Starter jsem si nainstalovala, ale já z něj nic nepoznám.
Už pracuji na viry.cz.
Tak uvidíme...
Každopádně díky za pomoc. E.