Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamera Panasonic TM10

Chci si koupit kameru a tahle se mi zdá dost dobrá.
Jestli ji někdo máte, potřeboval bych vědět, jak si vede při špatném osvětlení
nebo přímo v noci. Recenzi jsem zatím nevygooglil, základní info:

http://hdmag.cz/clanek/nove-avchd-videokamery-pana sonic-hdc-sd10-a-tm10

Klidně si nechám poradit jiný výrobek, cena až tak nehraje roli,
ale 40 000 tedy ne. Potřebuji malé rozměry, jednoduchou obsluhu,
CZ lokalizace není nutná, antishock ano,
natáčení při špatných světelných podmínkách určitě ano,
přisvětlení jako u SONY by bylo good. Ještě navštívím opravdu hroznou
stránku Panasonicu, pak už vyndám sirky z očí a postel is coming.

Na net se dostanu tak v PO odpoledne, tak sorry za nereakce.

Mám předcházející model HDC-SD9. V nočním režimu jsem ji zkoušel jen jednou. Z balkonu jsem šmíroval auta na parkovišti, osvětlení nějaké pouliční výbojky (takové se světlem do žlutooranžova). Zaostření ok, pokud to chytlo alespoň nějakou kontrastnější hranu - např. lemování okénka, SPZ atp. Zoomování na maximum také ok (HD9 má optický 10x), nesmí se jet ale na nejvyšší rychlost, pak se obraz rozostří a při nazoomování už se kamera chytá špatně. Musí se zoomovat zpátky, než se zase optika chytí nějaké hrany. Ale při přibližně poloviční rychlosti přiblížení je to v pohodě. Prostě hlídat, aby kamera se zoomováním stíhala průběžně doostřovat. O.I.S. zapnuto stále.
Natočené scény už jsem pak neprohlížel na monitoru, takže jak moc je to zašumrované ti nepovím. :-)

Za zásadní nedostatek považuju, že to nemá hledáček. V natažené ruce, čučíc do obrazovčičky to pořádně neudržíš ani náhodou. Možná stabilizátor odstraní klepání chapadel, ale neplynulost pohybu nikdy. Když to mačkáš do xichtu, abys něco viděl v hledáčku, tak se ti švenkuje daleko plynuleji. Ale stativ to stejně nenahradí.
//Edit: Stabilizátor je třeba optický, digitální velmi snižuje kvalitu obrazu.

Nestudoval jsem ty modely, co postnul Fuente, starší SD9 má stabilizátor samozřejmě optický.
Nepřítomnost hledáčku je skutečně pitomá, tohle mě bohužel nenapadlo vzít v potaz, když jsem kameru kupoval. Klasický záznam by se s hledáčkem dělal líp. Většinou tu kameru stejně držím obouruč, druhou rukou přidržuji za obrazovku. Celkem plynule se tak švenkovat dá (i když s hledáčkem by to bylo stabilnější). Zase se s tou natáčecí obrazovkou dobře točí nadhledy a podobné blbiny. Trochu jde i o zvyk.

Ale jo, já ten stativ s vohejbacíma haxnama mám taky. Ideální k zavěšení kamery nebo foťáku na strom obtočením nohou kolem větve a podobně.

Pozor, Veblon má odpružené gumové paty, to také není k profi práci nejvhodnější. To by tak bylo dobré na hrkajícím valníku za traktorem. Když točíš v terénu, musí stativ pevně stát v kramflecích. Raději bych bral špičaté bodce než odpružené gumové patky.

Já vím, že bych nechtěl AVCHD kameru, ale pěkně páskovou, na MiniDV kazety. Jistě, pro někoho otrava, ale z hlediska zpracování videa v PC je to IMHO kvalitativně nejlepší (finančně dostupná) varianta.

------
Ke kameře budeš potřebovat soft; osobně mohu vřele doporučit Sony Vegas, klidně ve verzi Movie Studio Platinum (za +/- 2-3 tisíce), nechceš-li vyklopit >10k za Vegas Pro. Ty všelijaké Pinákly a Uleady jsou (opět IMHO!)... no, jak to slušně nazvat... prostě nic moc.

Natočím, stáhnu firewirem do PC (via Sony Vegas, *m2t), sestříhám a mastera uložím zpět na kazetu (nejbezpečnější a nejtrvanlivější záloha). Další kopii mám uloženou v externím datovém skladu (opět v *m2t). Zatím necítím potřebu tvořit jiné komprimované výstupy (divx, DVD..), ale pochopitelně tohle není problém vyrobit. FullHD *m2t přehraje např. VLC Player.

L-Core ... a já si rejpnu.
My co máme doma Sony DCR-HC35, a HDD rekorder Pionner, žádný pochybný Sony Vegas, a další blbosti nepotřebujeme.
Když je nejhůř, hodíme to na DVD-RW, dáme do PC, a pomocí Nero Vision Expess 3 dotvoříme "fičurinky", jako je text, muzika a další blbosti.
A co se nepovedlo - např. máma leze z moře, a kdo se má na ní koukat-vymažeme.
:beer::beer::beer:

Fuente - jako starej harcovník, jistě víš, že ten umí to, a ten zas tohle.
A augerechnet v kamerách Sony není špatný - tím se ho nezastávám, jenom konstatuji.
Konkretně, když jsem tady naznačil HDD rekorder, tak ten od Sony by mě nesměl do baráku. Na to, aby Sony udělal konečně schopný HDD rekorder, tak si musel dát do svý bedny kompletního Pionnera.
A pro L-Core omluva - nějak mě to Full-HD uniklo - ještě jednou pardon.