Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sata disk

ahoj, mam nasledujici problem,
ve windows jsem omylem odstranil program,
ktery se tykal nastaveni disku /raid,
nyni mi system nenabehne,
pomohlo by nejake nastaveni v biosu?

HDD - Seagate ST380013AS 80GB SATA
DVD - LG GH22NS30 SATA
MOTHERBOARD - GIGABYTE GA-7VT600 1394

ide channel (vsechny none?)
sata mode (raid/ide?)

pri nastaveni sata mode ide
se najde disk a dvd na 2. a 3. kanalu

nevite prosim jak nastavit bios?
pripadne cokoliv jineho. predem diky!

Zajdi s diskem ke kámošovi se sata, udělej na disku adresář _záloha a vše z "céčka"-ze svého! do něj přesuň.
Pak ve svém pc pust instalaci XP a až se to bude ptát na formátování zvol možnost "ponechat beze změn".

Pokud chceš disk rozjet ve starém pc musel bys mít sata řadič např.
http://www.elektro-1.cz/kouwell-571s-2x-sata-radic -pci/42654/radice/ Což si myslím je zbytečné kupovat.

tak jsem trochu pokrocil,
zprovoznil mechaniku a stahnul ubuntu,
bohuzel instalace se mi vzdy ZASEKNE:/
na tehle obrazovce
http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola%20kvality%20CD?acti on=AttachFile&do=get&target=ubuntu.png

cetl jsem i
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/%C5%98e%C5%A1en%C3 %AD%20probl%C3%A9m%C5%AF
(clanek o reseni problemu pri instalaci)
ale bez vysledku

Kontrola instalačního média - zasekne se, kontrola nenabehne
Zavedení systému z CD - bootovani mam nastaveno na CD (ok)
ACPI/APIC - nevim o co jde, ale zkousel sem vypnout dle navodu a nic
Záchranný grafický režim - tez jsem zkousel
smazat slovo splash - ...

ACPI dat na ENABLED !!!
APIC dat na ENABLED !!!

SATA mod nastav na IDE.
Vypni (nastavit DISABLED) vsetky pripadne polozky tykajuce sa "RAID" a "AHCI".

Davat pozor na tie skratky, AHCI je nieco uplne ine ako APIC a to je uplne ine ako ACPI !!! Rozpoznat poradie 4 pismen dufam nemas problem.

A skus znova ten knoppix (musi to byt na CD mediu! Na pouzitej vypalovacke nezavisi (DVD vypalovacka vie vypalovat aj CD-R).

P.S. prip. mozes si vytvorit BartPE live Windows na nejakom funkcnom PC, (www.google.com: BartPE), je to taky jednoduchy Windows a spusta sa z CD. Na vytvorenie potrebujes len instalacne CD WinXP a stiahnuty ten bartPE balik a jedno prazdne CD-R (nie DVD-R ale CD-R). Vypalovat to kludne mozes na DVD vypalovacke to je uplne jedno.