Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevřít v programu..

Ahoj, nevím jak sem to dokázal ale stalo se mi todle: kdyz poklepu na jakykoli exe soubor, otevre se mi nabidka otevrit v programu.. nedela to akorat u souboru z Office a programu jako je utorrent a winrar. navic na ostatnich uzivatelskych uctech se mi to taky nedeje, akorat na mem administratorskem. V ovladacich panelech sem chtel zkusit obnoveni systemu, jenze k tomu sem se nedostal, jelikoz ani nic takoveho mi nejde otevrit (ne panely ale jednotlivy odkazy v panelech..). Bud se otevre nabidka Otevrit v programu.. a vyskoci okno: C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe Aplikace nebyla nalezena
ve slozce Windows/System32 pritom nejaky takovy soubor je. Nefunguje ani spusteni media playeru, kdyz chci neco prehrat musim dat pravy tlacitko na nejakej film/song a dat rucne otevrit v ..media player... navic sem zjistil ze nehraje hudba kdyz zapojim sluchatka, nefungujou klavesove zkratky tlacitkem fn, nejde v hlavnim ovladaci zvuku regulovat zvuk. ostatni ucty nejsou spravci, ale pres ucet Administrator sem se dostal do panelu a konecne sem dal obnoveni systemu do dnu pred ale s problemem to nic neudalo. Nevi prosimvas nekdo co s tim muzu delat? dik za rady

ja vim ze to sou aplikace/programy ale proste to vyskoci..a ten program mi je nanic pac to nebudu moc spustit jelikoz mi vyskoci zas ta nabidku otevrit.. kdyz treba klinu na song tak se otevre nabidku otevrit v programu a tam nahore je napsany wmplayer.exe a kdyz vyberu z tech programu media player tak se to otevre ale napise ze nelze prehrat pac to je exe soubor..takze se vlastne otevira exe soubor a ne ten song.. a kdyz dam otevrit IE v IE tak se mi nabidne jestli to chci otverit bo stahnout chapes? jinak dik za snahu

Citace z dotazu:

kdyz poklepu na jakykoli exe soubor

citace z předchozího přícpěvku

kdyz treba klinu na song

Nač tedy vlastně klikáš? Když ten soubor (song) přetáhneš myší na ikonu programu (např. WM Playeru) a pustíš, co se stane?

tak todle taky nepomohlo..snad sem to dal dobre nakej supr anglictinar taky nejsem ale dal sem to co je tam psany, pustil sem ten BAT soubor, xkrat problikly ikony na plose ale s problemem to nic neudalo..takze nevim co dal..ale i tak diky za snahu

jak sem psal obnoveni systemu nepomohlo, antibreberky nepomohly, pokud bych preinstaloval vadilo by to me a ostatnim uzivatelum a zalohovat to je mi ted na nic, vsechny soubory si muzu i ted dat nekam na exteri a tak, ale ja to chci proste nak napravit aby se mi nedelo to co se deje.

hlasi to nejdriv: jestli chci opravdu pridat informace z toho registru co sem rozbalil do registru. a kdyz dam ano napise to: Do registru byly úspěšně uloženy informace, obsažené v (cesta toho registru). tot vse, pak i po restartu se nic nestane

furt jenom píšeš že něco nejde, bez detailů zda je nějaká chybová hláška nebo vůbec nic.

odviroval jsi? odspywaroval jsi? spustí se ty programy vůbec?

soubor C:\WINDOWS\regedit.exe přejmenuj na regedit.com a zkus ho spustit. (pokud máš nastaveno skrývání přípon, je to tvůj problém)
v tom editoru registrů zkontroluj obsah větví:

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile"
"Content Type"="application/x-msdownload"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile]
@="Application"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open]
"EditFlags"=hex:00,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="%1" %*

(zavináč znamená výchozí/default hodnotu)

hele chybovejch hlasek sem uz napsal dost, jestli ti nepride System nenalezl rundll32 jako chybova hlaska tak uz nevim jak to napsat, odviroval sem, odspywaroval sem, programy spustim jen tak, ze na ne kliknu pravym tlacitkem a dam spustit jako a to jen u nejakech, nektery proste nespustim. Pracoval sem s tim SUPERAntiSpywarem v nouzovym rezimu ale taky nic.kouknu se na to cos mi tady napsal a napisu jestli to k necemu vedlo.

ten registr souhlasi vsechno je tak jak si ukazal, ale kdyz v tomto pocitac dam do adresy C:\WINDOWS\regedit.exe tak vyskoci okno aplikace nebyla nalezena.. ale pritom tam je, kdyz ho prejmenuji na regedit.com tak zustane jako exe ale menuje se regedit.com a kdyz na nej 2 kliknu tak zas otevrit v programu a kdyz chci smazat priponu .com tak to napise ze nelze protoze jeden regedit.exe jiz tam je.. tak fakt uz nevim

když se ti spouští regedit.com, ale *.exe stále nejde normálně spustit, zkontroluj ještě toto:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]
"Programs"="com exe bat pif cmd"

to první může být modifikováno viry,
to druhé je kontrola že exe mohou být spouštěny.

ještě mi vrtá hlavou kde se nastavuje pořadí spustit/otevřít ...

a přesto nejdou .exe rovnou spouštět?
- zkontroluj práva k nějakému .exe - pravým myšem na soubor - zabezpečení (v home verzi neuvidíš nic)
- zkus zkopírovat nějaký .exe s pozměněným názvem (příponu zachovej), jestli se normálně spustí

když to k ničemu nebude, nejrozumnější bude z instalačního média přeinstalovat přes tento systém (opravná instalace).
ale není 100% řečeno že jsou odstraněny všechny viry - čím jsi to odviroval? čím odspywaroval? zkontroloval sis log z hijackthis nebo combofix?

protože pokud používáš i omezené účty, pak sis zaviroval pc při instalaci nějaké sračky stažené z netu. to znamená že si to můžeš kdykoli zavirovat znovu.

pravy tlacitko neukazuje zabezpeceni i kdyz mam Professional
hele ono mi tu nabidku otevrit v programu ukazuje u exe souboru, zastupcu i treva videi a tak, je to cele nake po..odvirovaval sem avastem a superantispywarem..a to s tim pozmenenim neco sem udal ale nejde to..nespusti se stejny problem..

ještě mi vrtá hlavou kde se nastavuje pořadí spustit/otevřít

Jaký pořadí?

Jsou privilegované přípony: com, exe, bat
Jsou privilegované cesty : root dir zavaděče, systémáku, windir, sysxx
zbytek se řídí registry (otevřít, otevřít čím)

EDIT// zběžně jsem si pročetl otázku (omlouvám se- nemám čas) a šlo by souhlasit se způsobem napadení zavaděče profilu (userinit) a šachy s relativními cestami - určitě tam bude trčet v "run" explorer.exe na céčku. možnost "asociací" taky nezní špatně - rundll bude chtít spustit cokoliv po infikovaný knihovně (process explorer).

dobrou noc.

Máš tu rad jako máku a nic ti nefunguje. Myslím, že je na čase, abys nám sem začal dávat obrázky, jelikož na monitor ti nevidíme. Začít můžeš třeba tím, jak máš ve Windows soubor rundll32.exe. Čili "vyfotit" v nějakém správci souborů cestu C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe například takto

[http://pc.poradna.net/file/view/1708-rundll32-exe- gif]

Samozřejmě nemusí tto být jak jsem to udělal já. Ale aby na obrázku byla vidět cesta a soubor na které ukazují šipky.

limo, to je dost zábavné čtivo. Spočítej si, kolik času jsi prodrbal
a ještě prodrbeš a keľo času by ti zabral reinstall.
Ale na druhou stranu, přesně takhle postupuji, jinak se nic nenaučím
a na vymláceném Win můžu alespoň provádět různé pokusy.
Bohužel už nemůžu sloužit radou, Win mi fungují nějak tak samy dobře,
problémy se mi dost vyhýbají, vlastně nemám žádné.
S XP a Vista mám minimální zkušenosti.

Při bídě toho obrázku a námaze s uploadem na nějaký server
bych doporučil snímané okno zmenšit na rozumnou velikost,
sejmout ALT+PrintScreen a uložit na HDD jako png, gif nebo jpg.
Pak stačí při psaní příspěvku přiložit soubor, v případě obrázku
kliknout na ikonu čtvrtou zprava a vložit zkopírovaný odkaz.

reinstall přes ten systém (nastavení zůstane zachované), už to tu padlo.
zkontroloval bych ještě předtím ve správě uživatelů (C:\WINDOWS\system32\lusrmgr.msc) kdo všechno je na tvém pc administrátorem - i když viru bohatě stačí tvoje práva.

- všechny zápisy v registrech máš údajně dobře, přesto se ti nespouští .exe programy
- nemáš právo zápisu na plochu, při odložení do jakýchsi "veřejných" chce po tobě běžící spyware registraci
- nepíšeš ani slovo zda sis udělal kontrolu logu třeba z hijackthis, jak jsem se ptal.
(cizí full-printscreeny ani cizí logy mě nezajímají, na internetu je dost svinstva i bez nich)
- myslím že by bylo zbytečné chtít kontrolu běžících procesů v paměti: odkud a proč se spouští, co jsou zač.
čili: přeinstaluj to.