Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pod WinXP sdílet složku s heslem?

Dokáže někdo srozumitelně popsat, jak sdílet ve WinXP složku s heslem na způsob Win98? Systém na disku je FAT32 a zapnuto zjednodušené sdílení souborů. Tyto dvě věci nelze změnit z toho důvodu, že je to počítač v práci.

Musíš v průzkumníkovi vypnout "Použít zjednodušené sdílení souborů(doporučeno)". Najdeš to v "Nástroje, možnosti složky,karta zobrazení".

Pak se ti u každé složky v adresáři bude ve vlastnostech ukazovat i karta zabezpečení, kde pod tlačítkem "Upřesnit" najdeš volbu "Zdědit po nadřazeném objektu položky oprávnění .." .

Tuto volbu musíš mít neaktivní, jinak ta složka bude přebírat nastavení složek nad ní a to ty nepotřebuješ.

Pak stačí přidat uživatele a oprávnění a je to. Do tvé složky by se měl dostat jenom admin počítače a ty (admin proto, aby jsi nad složkou neztratil úplnou kontrolu).

p.s.: pokud nejsi alespon power user nebo local admin toho počítače tak si asi nešrtneš. 8-)