Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Translator a nemožnost spuštění

Zdravím, mám problém s Translator 2005, od jisté doby (asi před třemi dny) nelze spustit, předtím šlapal asi 1/2 roku vpoho. Když ho spustím objeví se klasicky přesýpací hodiny u šipky myši na cca. 2 sec. a potom zmizí a Translator se nespustí, ve Dr.Watsonovi se píše toto:
Nastala výjimka aplikace:
Aplikace: D:\Programy\Translator 2005\WTRAN32.EXE (pid=2228)
Kdy: 13.2.2006 v 12:29:53.218
Číslo výjimky: c0000005 (narušení přístupu)

*----> Systémová informace <----*
Název počítače: xxxxxxxxxx
Uživatelské jméno: xxx
Číslo ID relace terminálu: 0
Počet procesorů: 1
Typ procesoru: x86 Family 6 Model 8 Stepping 1
Verze systému Windows: 5.1
Aktuální sestavení: 2600
Service Pack: 2
Aktuální typ: Uniprocessor Free
Registrovaná organizace:
Registrovaný vlastník: xxx

když vyhledám "Číslo vyjímky" c0000005 na microsoftu, najde to jen něco s Visual studiem (to nemám).
Můžete mi někdo vysvětlit, proč to nefunguje?
jo ještě, mám Translator zálohovaný i na CD z doby, kdy fungoval a taky nejde spustit, vypadá to na problém s W XP PRO SP2.
PC je čisté - aktual. Avast, Ad-Aware, Spybot a stále za firewallem.
všechny další programy i aplikace normálně fungují
díky

instaloval jsem jen nový QuickTime 7 a poté odinstaloval a nějaké záplaty z Win Update, takže asi jedno z tohoto to rozhodilo.
btw pokud to byly MS záplaty, má smysl je vůbec instalovat nebo si raději počkat na SP3, pokud mám PC zabezpečený antivirem, firewallem a nějakým antispy programem + nepoužívání IE + používání hlavy při surfování :-)

Tak jsi mne docela překvapil, protože mi se stalo s Translatorem 2005 úplně to stejné.Mám to na XP SP1, a přesně jak píšeš - bez zjevné příčiny (žádná aktualizace, nic) to přestalo před 14 dny fungovat.NOD32,Avast,AdAware atd...vše O.K.Vzhledem k tomu, že už jsem cca rok neobnovoval XP, předpokládal jsem že se postupně loučí systém (už dřív přestaly fungovat i nějaké hry).
Možná je to náhoda, nevím.(Já stejně budu přeinstalovávat, tak jsem to vyřešil smazáním příslušných adresářů Translatoru (DEL) a novou instalací - a vše funguje;-).

jenže mi přeinstalace Translatoru nepomohla, takže jsem obnovil image Ghostem a zkoušel čím to asi může být a vypadá to na MS záplaty, nevím přesně která to udělala, protože jsem jich stahoval víc, ale vše ostatní jsem vyloučil, zkoušel jsem znovu i instalovat QT 7 a hned odinstalovat a vliv na Translator to nemá (viz můj první post).

Je to z praveku, ale moze sa niekomu hodit. Mal som pred chvilou ten isty problem.
Riesenie:
1. skopirovat adresar "PC Translator" do "PC Translator - kopia"
2. premenovat "PC Translator" na "PC Translator - chybny"
3. premenovat "PC Translator - kopia" na "PC Translator"
A rozbehlo sa to.
Divne, ale pomohlo.