Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hosting na ftp, web

Poradte nekdo pro moji kamosku nejaky hosting, plz. Ja do toho moc nevidim. Cituji z konverzace:

"poslyš, mám zaplacenou doménu a potřebovala bych ftp, časem i web, poradíš mi nějaký šikovný hosting?"

Doporučuji navštívit specializované fórum u konkurence...
domeny.zive.cz (buď si to jen pročíst nebo tam i Copy&Paste ten dotaz)

Osobně jsem svůj web přestěhoval k Českému hostingu a spokojenost - www.cesky-hosting.cz

Jinak dá se sehnat i levnější hosting, za pár desetikorun měsíčně, záleží na požadavcích - kapacita prostoru, podpora skriptovacích jazyků, přítomnost databáze, rozsah technické podpory, atp...

K čemu potřebuješ 2GB prostoru? A 300,- Kč je podle tebe podobná cena jako 120,- Kč? A to tam ani Gringo nemá uvedeno, jestli to je s/bez DPH.

To měření dostupnosti nevypadá moc důvěryhodně, navíc jednotlivé rozdíly jsou tak minimální, že podle mě v praxi to je nepostřehnutelné.

no ja potrebuju 2gb na fotky.na ceskym hostingu je tahle informace-Získáte komplexní hosting pro Vaše www stránky, SEO, analýzu návštěvnosti či zázemí pro celý e-business za velmi příznivou jednotnou cenu 1000,- Kč/rok. a ja mam za tuto cenu 2gb a na 1x delsi dobu.
k tomu, ze jsi nenasel jak je to s dph, jen tohle programy.php
Cena za program
Uvedená cena za program je měsíční a konečná (NEJSME plátci DPH) a při platbě 6 měsíců dopředu.
Při roční platbě poskytujeme slevu 10%.
Při čtvrtletní platbě účtujeme přirážku 10%.
Při měsíční platbě účtujeme přirážku 15%.

a k mereni dostupnosti muzu rict jen to, ze nevim jak je spolehlive, ale celkem mu verim.znam lidi co maji zoner, ignum a muze to souhlasit.ty rozdily nejsou tak minimalni, je rozdil mit denni vypadek napr. 5min a 15 minut. ja osobne beru radsi 5min.
ja nerikam, ze je cesky hosting spatny, pisu moji zkusenost s jinym a nez jsem ho vybral, uvazoval jsem i o ceskym hostingu

Zmínku o DPH jsem hledal na titulní stránce, u nabídky jednotlivých hostignů... neprolízal jsem celý jejich web.

Taky nějak nechápu tvoje počty - 2GB na 1x delší dobu ?! Já vidím že mají 2GB za 300,- Kč měsíčně a tak mi to nějak nevychází...

Domnívám se, že většina lidí (na klasický osobní/firemní web) ty 2GB absolutně nevyužije. A na fotky? To jedině že bys je tam dával v původním rozlišení... :o)

Gringo - 100,- měsíčně, prostor si nepamatuju, min 500MB, možná 1GB (?). Serverová pole (či jak se to jmenuje, fleg mě opraví ;-) ) asi tak tři měsíce nové (nějak na podzim jim to skřáplo snad na 24 hodin, za což okamžitě přihodili měsíc zdarma, následně výměna disků. Pokud nekecali, každopádně informovali téměř okamžitě. Od té doby nevím o větším výpadku). Podpora (používám přes ICQ) velmi slušná. Když jsem si hrál s CMD (php+mysql), odpovídali obratem, případně "nastavili" podle mých lamáckých požadavků. Také obratem. A to jsem se přiznal, že si jen hraju.
Po zkušenostech s forpsi si připadám jako v ráji.

ja mel ten vypadek mensi, ale byl minimalne 4hodiny. nema cenu to skryvat, ale opravdu jediny za rok a neco. jinak k ty cene, ty budes mit asi standard tarif, ja se domlouval individuelne jak cenu, tak prostor, u nich to neni problem a s nastavenim poradi. taky se mne to libi a dobry je, ze i kdyz chces po nich vec, kterou by nemuseli delat, tak to udelaji. tohle je asi vyhoda tech mensich firem. ja taky utekl od psa.

Jo, home, takže 500MB, teď jsem na to koukal. Ale já nad tím zas tak moc nespekuloval. Ale ještě, než jsem k nim přešel, ptal jsem se na podporu php, databází atp. Právě kvůli tomu CMD. A nabídli mi, že to můžu vyzkoušet u nich zdarma (což u mě znamenalo vůbec to rozchodit :-D ) a převést až jestli budu spokojený. Nakonec jsem tuhle možnost nevyužil a převedl to později rovnou. No ale i tak všechno šlo (a chodí), jak jsem popisoval. Takže spokojenost.
edit: :beer:

jo jo, tak tak. ja dostal jeste rok zdarma k tomu, ze jsem prechazel. ja taky nespekuloval, vyplynulo to ze situace, protoze jsem potreboval vetsi prostor a zeptal se a fakt jsem neveril, ze vyhoveli. Nabidli to sami a jak presli pod registratora domen Ignum, tak jsem potreboval ze psa zmenit neco v nastaveni a oni to za me udelali, sehnali formular a jeste mne to poslali, samozrejme to byla jinak moje prace, ale protoze jsem lama, tak to udelali. je fakt dobry videt, ze si te nekde vazi u psa to je tragedie.

Neni dulezite pouze misto na disku, ale i mesicni trafic (objem prenesenych dat).
U nekterych hostingu je to omezene a pokud to prekrocis, stopnou ti stranky (sasci v b-one.net), kteri maji v podminkach neomezeny trafic !!!

U nejakych malych osobnich webu te objem prenesenych dat vcelku nezajima, ale predstav si, ze budes provozovat knihkupectvi se spoustou obrazku a budes mit velkou navstevnost. Pak neni zadny problem mit trafc v radu desitek GB mesicne a hostingu se to nemusi libit.

Musi zvazit, co od te sluzby ocekava. Pokud chce skoro bezchybnou zakaznickou podporu, dobry uptime a individualni pristup, tak at jde do nabidek jedne z techto malych firem, ktere MySQL+PHP nabizeji za 300 - 500 kc za mesic.

Pokud ovsem neprovozuje zadny vazny byznys, maji to byt treba jen stranky nejake regionalni firmicky, kterou nejaky ten desetiminutovy vypadek nerozhodi, nebo dokonce osobni stranky, tak ura za forpsi.cz, hosting.cz, cesky-hosting.cz a podobnymi mega-hostery, kde hosting se stejnymi parametry (ale ne se stejnou podporou) sezenete za kilo na mesic.

Nejvic bych zvazil asi ten www.hosting.cz, jeden web mi na nem beha a naprosto zadne problemy. Je ovsem pravda, ze neprovozuju DB (vsechno mam v XML) a taky u techhle velkych hosteru individualni zkusenosti nehraji roli (nekdo tvrdi, ze ceskyhosting je super, jiny na nej zas bude nadavad). To Gringo je taky zajimave.

jo, je zajimave a taky daji mesic zdarma na zkousku, coz je velice dobra vec. mam s nim osobni zkusenost a je pravda, ze si domluvis uplne jine po dminky, nez jsou oficialni, to u velkych firem nehrozi, protoze ti maji zakazniku dost. jeste je velice dobry a spolehlivy www.ignum.cz , ale cena uz je uplne nekde jinde. ja byt autorem prispevku, tak zvolim nejakou mensi firmu a pokud nebude sopkojen , tak vzdycky muze prejit k jine a vetsi a aby si nekdo nemyslel, ze jsem z griniga, nejsem, ale opravdu mne nekolikrat pomohli nad ramec beznych povinnosti a proto nejak citim potrebu to aspon takhle vratit.