Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdiel medzi analog a DVI u LCD

Toto je moja prvá opýtačka v tejto poradni.
Aký je okom postrehnutelný a v čom rozdielny myslím kvalitatívne ak je LCD pripojené - analog a DVI?Ď.

Verte,bude aj horšie!

[mod]upraven titulek -> původně "Rozdiel" (host)[/mod]

Zalezi na panelu, kabelech a grafice. Analog muze bejt horsi a je zapotrebi ho nastavit, u DVI mas vzdycky maximalni kvalitu.
V mym pripade - FSC P19-2 - DVI dobry, ale prvni dojem z analogu byl desivej, protoze na nekterejch mistech displeje nebyl vubec citelnej text. Pak jsem zjistil, ze je zapotrebi spustit kalibraci v okamziku, kdy je na obrazovce cernej text na bilym pozadi. Po dalsi kalibraci bylo uz vsechno OK.

tak u Eiza žádný rozdíl nebude, já prvně nevěděl z jakého důvodu se na to ptáte. Ti mají vstupní obvody pro D- SUB supr vymakané. Kdyby jste měl na stole nějakou nižší třídu Benq apod. tak to poznáte "že to jaksi není ono".

Za nejakú dobu cca 2 roky (vraj) vypadne DVI u nových grafických kariet a nahradí ho novšie rozhranie. Potom niektorí na nejakú dobu budú nútení prejsť na analóg. Aký máte postoj k tomuto, keď tu všetci tvrdíte, že DVI je lepšie? Je to čisto teoretická otázka, takže komentáre typu nemudruj neprijímam.;-)

Kdyby ses měl řídit vším, co výrobci ohlásí nebo co se plánuje, tak by sis nemohl koupit nikdy nic... TO je prostě vývoj. A DVI podle mě nějakou dobu ještě vydrží, určitě to nebude tak, že by za dva roky hromadně všichni vyhazovali LCD a grafické karty...

Ty určitě myslíš to nové ]:(]:(]:( (já mu říkám estébácko/déerem-ácké) HDMI rozhraní, které má zabránit přehrávání neautorizovaných (blueray?) disků, co?

Myslím, že než to bude opravdu nutností, LCD co mám, už bude stejně k odpisu. Jedna věc je, co chtějí ifpáci a co budou ochotni pořizovat uživatelé a tím pádem vyrábět výrobci.

Ale na druhej strane, ja sa spýtam:

A zabráni niečo nelegálnemu prehrávaniu BD-ROM? Veď sú rôzne ochrany aj na DVD. Dokonca nie je problém ich zlomiť a ako tieto nové ochrany poznačili mňa? Asi tak, že do požičovne už nechodím vôbec, lebo sa bojím, či film s tou novou ochranou na počítači vôbec prehrám a keď budem nejaký film s ochranou chcieť napáliť, tak mi stačí len počkať a potom ho len zohnať. Žiaľ, je to tak. Ochrany sú vlastne zbytočné. Pre mňa to má výhodu tú, že som už ušetril kopec peňazí za požičanie DVD v požičovni. Chcel som jeden film a počul som, že je chránený tou novou ochranou. TAk som to nechal tak. O mesiac mi to kamoš napálil. Na čo tie ochrany vôbec robia? Ozaj ďalšou výhodou je aj to, že mi už nenosia ani toľko DVD na vypalovanie, lebo sa vždy vyhovorím, že nemám čas na odstraňovanie ochrán.:-D

no ja mam lcd HP 1740 s analog a DVI vstupom a mam to vykalibrovane na auto cez analog, tj vsetky pismenka su pekne ostre (nemam ClearType) no rozmyslam ci sa mi oplati prejst na DVI, ano ci nie?
LEbo odkedy mam LCD tak sa mi dost zhorsil zrak, tj do dialky vidim rozmazane.. ale moze to byt aj tym, ze uz sedim castejsie za PC ako s CRT :)
Vas nazor?

pozn: hore je trosku tmavsi obraz ako dole,ale je to sposobene asi hw "chybou"-nerovnomer. podsvietenie, to by asi nevyriesilo DVI (?)

Ubezpečujem ťa že to že navrchu je obraz tmavší je normálna vec u LCD.Ja som ho skrz to vratil a na druhom tak isto.Ak sa na LCD pozrieš zhora na celú plochu tak ta obraz bude svetlý a ak úplne zospodu tak bude skoro celkom tmavý.Skús.Ale záleží aj aký máš svetlý podklad a aké farby.To by som chcel vedieť či to DVI-vstup odstráni.Ale predpokladám že nie.

No to teda neni normalni vec u LCD - takovej displej by mi sel hned z domu. Nemas nejakou prehistorickou vykopavku z roku raz-dva?
Podle vseho je to mizerna trubice v podsvitu - to DVI neodstrani.
Vzpominam si, ze kdysi hodne davno, kdyz jeste panel 640x480 byla velika vzacnost, tak sef nakoupil nekolik kusu s vadnejma trubicema a pak se z tech nekolika kusu poskladaly asi dva funkcni panely :-D

Nemam predhistorický kus.Je to Eizo M1700 a bolo nastavených šesť monitorov tejto značky a bolo to na všetkých.Hlavne ide o to či si dobre porozumel čo myslime.Takto je to ťažko vysvetliť.Aj ja som ho hned reklamoval,ale je to tak ako píšem.Škoda že ti to nemôžem predviesť.