Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Presun webu z hostingu na hosting.

Ahoj,

potreboval bych vedet, jak obtizny je pro amatera presunuti webu z hostingu na hosting. Myslim to obecne, staci to jen nejak zkopirovat nebo musim i nastavovat neco na novym hostingu? Na soucasnym si maly upravy (ne kodu atd.) delam sam, ale vse uz jsem dostal nahrany na hostingu. Ted to potrebuju zmenit a radsi nez neco zkazim, tak jsem se chtel zeptat, jestli je to brnkacka nebo je to slozitejsi a musi to delat nekdo, kdo vi co dela.
Pouzivam databaze.

Dik.

Nevite jeste nekdo nahodou, jak importovat databazi, kdyz to porad hlasi pri importu chyby a pokazde jine? Jendnou, ze nemam pravo ji vytvaret, podruhe ze jsem prekrocil velikost souboru (coz je blbost) a pak jeste nejaky dalsi. Nechapu, proc to porad hlasi jine chyby. Zkouosel jsem import pouze formatu SQL, pak i SQL.GZ (snad to mam dobre) a pak taky v ZIPu a nikdy to tam neslo nakopirovat. Pak jsem objevil, ze nesmi byt v obsahu toho souboru prikaz CREATE DATABASE a tak jsem ho smazal, ale ani to nevedlo k vysledku. Tak nejak uz mne dosly moznosti metodou pokus omyl a nevim co s tim dal.

postup je jasný -

1. mysql dump databáze > soubor
2. vydumpovaný soubor (a je fakt jedno, jestli to je nekomprimované, nebo komprimované zipem, nebo targzipem) přesunout na nový server
3. na novém serveru mysql databáze < soubor (pokud je komprimovaný, musíš předtím rozbalit)

Asi urcite jo, ale ja se zas nechci v necem vrtat, kdyz to neumim a cely den u toho sedet a zjistovat se mne nechce a nemam na to popravde cas, protoze zitra mne konci jeden hosting a z nej bych to rad dal pryc (a kdyz to proste zkusebne nestihnu presunot jinam tak, aby to jelo, tak ten hosting nebudu moct zrusit a budu ho muset zase zaplatit, i kdyz tam uz nechci byt). Nejak se totiz neozyvaji a delaji mrtve brouky, protoze po nich neco chci co slibuji, ale nechce se jim do toho. To radsi nekde zkusim sehnat nekoho, kdo vi co dela a zaplatim mu. Uz takhle se vrtam do veci, ktery jsem nikdy nechtel delat. Psal jsem na podpru toho novyho a tam radili pouzit nejaky automaticky presun za pomoci nejakych programu, ale uz nenapsali jakych a za dalsi muj soucasny hosting nemusi podporovat pripojeni k databazi mimo localhost a zase nez zjistim, jestli to umi nebo ne, bude odpoledne. Mam dalsi hostingy v USA a tam je to vse i pro me brnkacka. Nemusim krome klikani nic umet, jenze tady ted na tom novym je to jiny a musis neco umet. Takze jsem narazil.

Takze databaze presunuty za pomoci jednoho programku za asi 5 minut. Jestli to ale funguje to zatim nevim, protoze potrebuju zmenit urlsite a nemuzu tam najit i nejaky dalsi soubory, ale presun byl bez problemu. Program je Navicat, kdyby nekdy nekdo neco potreboval a je to opravdu jednoduchy a prenos je hned hotovej.