Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám SW bez nutnosti instalování

Abych to vysvětlil. Někde (v nějaké diskuzi/poradně) jsem narazil na prosbu o tipy na SW, který se nemusí instalovat. Šlo o to, že dotyčný chtěl takový SW na flashdisk, aby s ním mohl pracovat i na cizích PC.

Tak mě napadlo, že bysme mohli sestavit menší kolekci SW z různých "oblastí využití PC". Přednost má freeware a malá velikost.

Jako první do sbírky nabízím :-) PSPad (díky JF).

Pavel

Tak ja pouzivam
PStart - pomoci tohoto spoučtím všechny programy s USB gigamania.zive.cz
Miranda IM - na kecání
Total Commander - s pluginama prohližim fotky (Imagine), spouštím MP3 (AmpView), vypaluji CD/DVD (TCBurner), synchromizuju cas s atomovými hodinami (Calendar), odinstalovavam programy (UnInstTC)
StrongDC++ - pro stahování v P2P
Skype - na volání

PS: doporučuju vyzkoušet PStart - pomoci tohoto spoučtím všechny programy s USB gigamania.zive.cz :-D

Přidávám do sbírky (můj program) Porovnavac.exe (582KB) - porovnává soubory a adresáře - třeba jestli se to dobře vypálilo na CD, správné obnovení záloh atd. Dál můžu z vlastních zásob nabídnout program na výrobu kalendáře od roku 1 do 9999 (umí Juliánský a Gregoriánský kalendář, i pro opravné roky 1582 a 1584 a kalendář éry Hedžra). Dárkem navrch může být ještě Kondiciogram :-).

Pro mě základní pomůcka. Rozbalí většinu instalátorů a ušetří tím proces "instalovat - zkopírovat jinam - odinstalovat". Při pokusech o získání portable programu je Universal Extractor cenným pomocníkem.

Domovská stránka
http://www.legroom.net/modules.php?op=modload&name= Open_Source&file=index&page=software&app=uniextract

Download verze bez instalátoru
uniextract131_noinst.rar

Po rozbalení staženého archivu se spouští ve složce bin poklepáním na UniExtract.exe. Nebo si lze dát jeho zástupce kam je libo.