Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám SW bez nutnosti instalování

Abych to vysvětlil. Někde (v nějaké diskuzi/poradně) jsem narazil na prosbu o tipy na SW, který se nemusí instalovat. Šlo o to, že dotyčný chtěl takový SW na flashdisk, aby s ním mohl pracovat i na cizích PC.

Tak mě napadlo, že bysme mohli sestavit menší kolekci SW z různých "oblastí využití PC". Přednost má freeware a malá velikost.

Jako první do sbírky nabízím :-) PSPad (díky JF).

Pavel

loading...

Tak třeba IrfanView (grafický prohlížeč, pokud by někdo náhodou neznal).

Sice na internetu je většinou v instalační podobě, ale nic do registrů ani jinam nezapisuje. Takže stačí vzít adresář s programem, dát na flashdisk a bude fungovat bezproblémově. Tento postup funguje i u některých ostatních programů, které mají sice instalátor, ale fungují i při pouhém nakopírování.

Dobrý nápad. Já se snažím tenhle "portable" software instalovat i na svůj normální PC, abych si co nejméně zasí*al registry. Bohužel je jich čím dál míň a míň. Na druhou stranu mám zkušenosti (z monitorování instalací Total Uninstallerem), že některé byť i instalovatelné programy téměř nic do registrů nepřidávají a pokud tam i něci zapíšou, dá se to bez fatálních následků vymazat.

CDex, BSPlayer, GSpot, SmartRipper, ExifReader, Jpegcrop, JPG Cleaner, Total Commander (via tc2usb tool), Floppy Image, MozBackup, Portable Firefox, KDX Client/Server, TalkNet, CheckIP, IP-Switcher 1.0, MailList, OnLinePC, Tcpview, DynDNS, IP Clip, ipX, Mihov IP King, MSI i-Speeder, xp-AntiSpy 3.72, Kana SDelay, Poweroff, Xnview, ThrottleWatch, winscp, Drive Temperature, ExtEdit, RealAudio Wave Recorder, Printkey, TestMon

cPicture je mini prohlížeč obrázků a fotografií, který umožňuje provádět i základní editační funkce, jako je ořezání, změna velikosti, zrcadlení atd. Program zvládne i přehrávání některých typů video souborů a hudebních souborů MP3. Prohlížeč má pouze 953 KB a není nutno jej instalovat.

Par uzitecnejch programku, co fungujou z usb-disku:
Portable Opera, Portable Thunderbird, Portable Miranda, Portable Skype, Portable Partition Magic, Portable Norton Systemworks 2006, Damn Small Linux, Total Commander PowerPack, VNC Viewer, Regmon, PuttyEx, Caesar FTP, UltraEdit32, VLC, EurotelSMS, uTorrent.

Moje oblíbené exe soubory(max jeden kolem 300kb):
FindColor.exe - hledá barvu na ploše, ukazuje ve všechn možnejch kodedech (RGB, HEXA..)
HarmWave.exe - pěknej poloeditor bitmap, spousta efektů
ResHacker.exe - má víc souboru ale fajn utlitia
MMHexedit.exe - jeden exe soubor, super hexaedtior

Tak ja pouzivam
PStart - pomoci tohoto spoučtím všechny programy s USB gigamania.zive.cz
Miranda IM - na kecání
Total Commander - s pluginama prohližim fotky (Imagine), spouštím MP3 (AmpView), vypaluji CD/DVD (TCBurner), synchromizuju cas s atomovými hodinami (Calendar), odinstalovavam programy (UnInstTC)
StrongDC++ - pro stahování v P2P
Skype - na volání

PS: doporučuju vyzkoušet PStart - pomoci tohoto spoučtím všechny programy s USB gigamania.zive.cz :-D

Přidávám do sbírky (můj program) Porovnavac.exe (582KB) - porovnává soubory a adresáře - třeba jestli se to dobře vypálilo na CD, správné obnovení záloh atd. Dál můžu z vlastních zásob nabídnout program na výrobu kalendáře od roku 1 do 9999 (umí Juliánský a Gregoriánský kalendář, i pro opravné roky 1582 a 1584 a kalendář éry Hedžra). Dárkem navrch může být ještě Kondiciogram :-).

Pro mě základní pomůcka. Rozbalí většinu instalátorů a ušetří tím proces "instalovat - zkopírovat jinam - odinstalovat". Při pokusech o získání portable programu je Universal Extractor cenným pomocníkem.

Domovská stránka
http://www.legroom.net/modules.php?op=modload&name= Open_Source&file=index&page=software&app=uniextract

Download verze bez instalátoru
uniextract131_noinst.rar

Po rozbalení staženého archivu se spouští ve složce bin poklepáním na UniExtract.exe. Nebo si lze dát jeho zástupce kam je libo.