Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleška

Hezky den.moc vas prosim o radu.Dnes jsem strčil do PC flešku a vubec mi ji nenačetl,a ani v jinem PC.Co mam delat?mam tam duležite veci.Moc děkuji za pomoc

Není mechanicky poškozená? Např. viklající se konektor? Pokud je mechanicky v pořádku, tak ještě můžeš doufat, že je mrtvý paměťový řadič a samotná paměť je v pořádku. V tom případě by mohlo stát za pokus sehnat funkční identickou flasku a přepájet na ni paměťový modul z poškozené. Podmínkou je mít adekvátní nářadí. Pokud je však paměťový modul typu BGA, tak tam to tak jednoduché nebude.

přepájet na ni paměťový modul z poškozené

To se (asi) nepovede, buď se vytrhají spoje z té zdravé nebo ohnou / spojí cínem (to se už dá napravit jedině nějakou profi odsávačkou, normální to nejde) nožičky čipu na té druhé. Jediná teoreticky možná varianta je horkovzdušná pistole, "odlepit" ten čip a potom ho nějak zase připájet na tu druhou flashku. Šance, že se něco zjebe je 99%. Já zkoušel odletovat SMD tranzistor (regulovatelnou mikropájkou s "ostrým" hrotem) a bez poškození desky to nešlo.

Jinak pro tazatele: Flashka je z hlediska bezpečnosti dat snad ještě horší než CD (na sluníčku v autě :-)). Ta se hodí opravdu jenom na přenos nějakých dat (zvláště když ji někomu půjčíš a on sere na bezpečné odebrání) z místa na místo, jako zálohovací medium je to naprosto nevhodné.

Sakryš, přestaň hrát chytrýho a čti pořádně:

Podmínkou je mít adekvátní nářadí.

Nikde jsem tam nepsal, že to jde jen mikropájkou. Na odpájení je samozřejmě potřeba horkovzduch. A ještě si nejsem jistej, jestli paměťový čip přežije zahřátí na teplotu okolo 300°C. Já už takhle přehřál pár tranzistorů.

vcera jsem si na ni ukladal data a dnes rano u kamose na ni ukladal nejake graficke veci a kdyz jsem prijel dom a strcil ji do PC tak nic.a to vzdy vytahuji az kdyz muzu bezpecne vytahnot.tak nevim.Uz se mi to stalo jednou u Kingstomu a tak jsem si koupil,doufam snad lepsi(Pretec 8 GB) a ono znovu.je to v hajzlu

tak jim to pošli s prosbou o zálohu dat

Vysmějou se mu do xichtu jako mě s odešlým harddiskem, že si to mám dát firmě na obnovu dat, který vybalím pár desítek tisíc. To samé (možná o řád nižší cena) asi bude čekat i tazatele, jestli ty data opravdu chce a stojí mu za to investovat do nich několik tisíc Kč.

Dobrý večer,nevím,jestli Vám pomohu,ale mě pomohl tento prográmek:http://download.famouswhy.com/sdformatter/free_dow nload.html ,naformátoval jsem si SD kartu ve starším modelu digitálu a pak v žádném zařízení nebyla vidět,ani jiné formátovací programy nepomohly.Nedavno jsem měl podobný problém s fleškou,nebyla vidět v PC,ani v notebooku,ani v jiných formátovacích programech,tento jí našel,naformátoval a běhá dále.

mam tam duležite veci.

už víš že to je špatně.
flashka je pouze médium k přenášení dat. jakmile na ní začneš ta data editovat (hafo zápisů změn, roztahování pracovního nebo temp souboru), říkáš si minimálně o poškození toho souboru.
a pokud nejsi zvyklý vždy nejdřív levým myšem odpojovat a spoléháš na windows, dříve nebo později o všechna data přijdeš.