BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Není mechanicky poškozená? Např. viklající se konektor? Pokud je mechanicky v pořádku, tak ještě můžeš doufat, že je mrtvý paměťový řadič a samotná paměť je v pořádku. V tom případě by mohlo stát za pokus sehnat funkční identickou flasku a přepájet na ni paměťový modul z poškozené. Podmínkou je mít adekvátní nářadí. Pokud je však paměťový modul typu BGA, tak tam to tak jednoduché nebude.
To se (asi) nepovede, buď se vytrhají spoje z té zdravé nebo ohnou / spojí cínem (to se už dá napravit jedině nějakou profi odsávačkou, normální to nejde) nožičky čipu na té druhé. Jediná teoreticky možná varianta je horkovzdušná pistole, "odlepit" ten čip a potom ho nějak zase připájet na tu druhou flashku. Šance, že se něco zjebe je 99%. Já zkoušel odletovat SMD tranzistor (regulovatelnou mikropájkou s "ostrým" hrotem) a bez poškození desky to nešlo.
Jinak pro tazatele: Flashka je z hlediska bezpečnosti dat snad ještě horší než CD (na sluníčku v autě
). Ta se hodí opravdu jenom na přenos nějakých dat (zvláště když ji někomu půjčíš a on sere na bezpečné odebrání) z místa na místo, jako zálohovací medium je to naprosto nevhodné.
Sakryš, přestaň hrát chytrýho a čti pořádně:
Nikde jsem tam nepsal, že to jde jen mikropájkou. Na odpájení je samozřejmě potřeba horkovzduch. A ještě si nejsem jistej, jestli paměťový čip přežije zahřátí na teplotu okolo 300°C. Já už takhle přehřál pár tranzistorů.
Já vím, já jenom konstatoval, že mikropájkou prostě SMD odletovat nejdou, kdyby se o to tazatel třeba pokoušel. To, že je třeba horkovzduch jsem uvedl také
.
Dobrý večer,nevím,jestli Vám pomohu,ale mě pomohl tento prográmek:http://download.famouswhy.com/sdformatter/free_dow nload.html ,naformátoval jsem si SD kartu ve starším modelu digitálu a pak v žádném zařízení nebyla vidět,ani jiné formátovací programy nepomohly.Nedavno jsem měl podobný problém s fleškou,nebyla vidět v PC,ani v notebooku,ani v jiných formátovacích programech,tento jí našel,naformátoval a běhá dále.
Jen z toho ještě zkusit vydolovat data. Pokud by ten tvůj prográmek zabral, tak by to mohlo jít dostat, tedy určitou část dat.
"naformátováním" by o ty data asi přišel
Slyšel jsi někdy o obnově dat?
jj
ale moc často se nepovede...
Ale no...
už víš že to je špatně.
flashka je pouze médium k přenášení dat. jakmile na ní začneš ta data editovat (hafo zápisů změn, roztahování pracovního nebo temp souboru), říkáš si minimálně o poškození toho souboru.
a pokud nejsi zvyklý vždy nejdřív levým myšem odpojovat a spoléháš na windows, dříve nebo později o všechna data přijdeš.