Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak velky hdd do stare desky

Chtel bych si koupit vetsi ide hdd, dokud jsou. :-) Neni nejake omezeni velikosti? Mam zakladovku ABIT KT7A v.1.3, nasel a stahl jsem si k ni manual. Tam pisou "VIA Apollo KT133A chipset (VT8363A and VT82C686B)- supports Ultra DMA/33/66/100 IDE protocol". Muzu si koupit 80/120/160GB? Diky...

taxem se dohledal :-D

BIOS pro základní desku Abit KT7A - vydáno 31.1.2002, verze 7N/1.11.0402 (hpt)
- přidaná podpora disků větších než 137GB (48bit LBA adresování)
- BIOS je vhodný pro všechny revize desek od 1.0 do 1.2, pro revizi 1.3 existují samostatné verze

doplnujici otazky:
1) jak zjistim verzi biosu?
2) doufam, ze muzu predpokladat, ze jakakoliv novejsi verze biosu podporuje drive pridanou podporu 48bit LBA?

dik

1) verzia BIOSu by sa ti mala zobrazit pri bootovani, niekde na vrchu alebo na spodku obrazovky. Zastavit si mozes tie vypisy klavesou Pause, pokracovat sa potom da napr. klavesou Del.
Ak by si mal staru verziu tak si zo stranok abit stiahni novu verziu (ale presne pre tvoju verziu dosky, zistis ju napr. podla nalepky niekde na doske alebo na slote) a naflashuj.

2) ano.

1.11.0402 (HPT) ale značí verzi pro KT7A-RAID (já, teda manželka, tuhle desku mám taky, jen starší revizi KT7-RAID).

Verzi BIOSu zjistíš např. z POSTu, tj na úvodní obrazovce, dole je taková "nesmyslná" řádka čísel a znaků s pomlčkami. Nebo některé desky mají toto info v BIOSu. Jinak pro svou desku jsem někde na netu našel neoficiální BIOS s poslední verzí RAID BIOSu, kterou Abit už dávno nepodporuje. Jinakv ní jedu XP1700+ a s ohledem na to, že ta deska oficiálně neumí 133MHz FSB a procesor je označen jako "unknown", tak to považuji za docela dobrý úspěch :-)