Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak velky hdd do stare desky

Chtel bych si koupit vetsi ide hdd, dokud jsou. :-) Neni nejake omezeni velikosti? Mam zakladovku ABIT KT7A v.1.3, nasel a stahl jsem si k ni manual. Tam pisou "VIA Apollo KT133A chipset (VT8363A and VT82C686B)- supports Ultra DMA/33/66/100 IDE protocol". Muzu si koupit 80/120/160GB? Diky...

taxem se dohledal :-D

BIOS pro základní desku Abit KT7A - vydáno 31.1.2002, verze 7N/1.11.0402 (hpt)
- přidaná podpora disků větších než 137GB (48bit LBA adresování)
- BIOS je vhodný pro všechny revize desek od 1.0 do 1.2, pro revizi 1.3 existují samostatné verze

doplnujici otazky:
1) jak zjistim verzi biosu?
2) doufam, ze muzu predpokladat, ze jakakoliv novejsi verze biosu podporuje drive pridanou podporu 48bit LBA?

dik

1.11.0402 (HPT) ale značí verzi pro KT7A-RAID (já, teda manželka, tuhle desku mám taky, jen starší revizi KT7-RAID).

Verzi BIOSu zjistíš např. z POSTu, tj na úvodní obrazovce, dole je taková "nesmyslná" řádka čísel a znaků s pomlčkami. Nebo některé desky mají toto info v BIOSu. Jinak pro svou desku jsem někde na netu našel neoficiální BIOS s poslední verzí RAID BIOSu, kterou Abit už dávno nepodporuje. Jinakv ní jedu XP1700+ a s ohledem na to, že ta deska oficiálně neumí 133MHz FSB a procesor je označen jako "unknown", tak to považuji za docela dobrý úspěch :-)