Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se vůbec nespustí

Po zapnutí se pouze roztočí ventilátor cpu, jinak mrtvo, ani nezapípá.

zákl deska. GB K8NF-9 ( http://www.gigabyte.cz/products/mb/specs/ga-k8nf-9 _1x.html ) , CPU nevím.
CPU v patici sedí dobře, ventilátor cpu taky vypadal, že je nasazen správně.
Paměť jinde jede a jiná funkční zde nejede. Stejně tak vga. Stejně tak další zdroj.
Vše ostatní odpojeno včetně kabelů usb a drátů k vypínačům a led vepředu. Při zapnutí (spojení šroubovákem pinů pwr ) se opět pouze roztočí ventilátor cpu.

Náhradní procesor do 939 ani desku nemám. Je možno rozeznat, zda je problém v cpu nebo v mb?

ještě změř napětí baterie na desce, zkus resetovat cmos,pak to můžeš pro jsiottu vytáhnout z bedny a myslím i začít opplakávát. cpu se kazí minimálně* takže počítej s deskou. ještě 939 dělá asrock.

(no inteláckej procesor sem viděl blbej jeden,amd snad 10ks nepočítám socket a s ulámanými rohy, desek tak 500 za posledních 10let)

Asrock sice je lowend ale inu moznost so socketom 939 nemas (este mozno najdes nejaku MSI a ta je uz fakt smejd). Este si moze vyrobit nejaku dosku sam :-) Inac (keby kupoval modernejsiu dosku s dnesnym socketom) by musel kupovat aj CPU a asi aj RAM (kedze k 939 isli len DDR a dnes su vsade min. DDR2) atd.