Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s tiskárnou - Stav: nečinná

Mám tiskárnu HP Deskjet F4180 a dělá mi problémy s tiskem. Když chci vytisknout normální Wordový (XP) dokument a tiskárna je zapnutá, píše mi "Stav: nečinná". Přitom je všechno zapojeno tak, jak má. Kopírování v tiskárně jde, ale to lze provést bez klikání do počítače, takže počítám s tím, že bude problém v počítači / propojení tiskárny s počítačem. Můžete mi někdo prosím pomoci?
Změna předmětu, původně: Problém s tiskárnou (LaKr) (Kráťa)

Ja bych rekl, ze mas "naborene" vysoce kvalitni packardi ovladace. Moje rada: fyzicky odpojit USB kabel, vypnout tiskarnu. Odinstalovat vse, co se ji tyka. Restart systemu, opetovna instalace (striktne dodrzet postup dle manualu!).

Host se mozna nemyli (on se myli malokdy ]:)), kabel ci vyhnily USB port budiz moznosti (i kdyz malo pravdepodobnou).

A ked das v tom worde tlac tak mas v tom okne co vybehne navolenu spravnu tlaciaren? Skontrolovat ci tam nemas navoleny nejaky mrkvosofti simulacny sajrajt. Ptz tak ako to popisujes to IMHO vobec neposielas na tu tlaciaren. Alebo vypise ti to pri pokuse o tlac nejaku chybu?
Skus si otvorit poznamkovy blok (napr. start spustit notepad) napisat tam jeden riadok a dat tlac odtial. Tlaci nieco?

Si pripojený cez USB? Máš nastavený správny port?
To sa nastavuje v Nastaveniach tlačiarne
[067_TIL_GPSU21_img%2005.JPG] (podobné je aj u HP) - musíš nastaviť USB001 - Virtuálny port - a pridať svoju tlačiareň, povoliť obojsmernú komunikáciu. Bez nastavenia správneho portu OS posiela tlačovú frontu "do neznáma" a dostáva odpoveď o nečinnosti tlačiarne. Systém ju síce vidí, ale nevie, kam to má posielať, ako sa s tlačiarňou "spojiť".