Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s tiskárnou - Stav: nečinná

Mám tiskárnu HP Deskjet F4180 a dělá mi problémy s tiskem. Když chci vytisknout normální Wordový (XP) dokument a tiskárna je zapnutá, píše mi "Stav: nečinná". Přitom je všechno zapojeno tak, jak má. Kopírování v tiskárně jde, ale to lze provést bez klikání do počítače, takže počítám s tím, že bude problém v počítači / propojení tiskárny s počítačem. Můžete mi někdo prosím pomoci?
Změna předmětu, původně: Problém s tiskárnou (LaKr) (Kráťa)

Si pripojený cez USB? Máš nastavený správny port?
To sa nastavuje v Nastaveniach tlačiarne
[067_TIL_GPSU21_img%2005.JPG] (podobné je aj u HP) - musíš nastaviť USB001 - Virtuálny port - a pridať svoju tlačiareň, povoliť obojsmernú komunikáciu. Bez nastavenia správneho portu OS posiela tlačovú frontu "do neznáma" a dostáva odpoveď o nečinnosti tlačiarne. Systém ju síce vidí, ale nevie, kam to má posielať, ako sa s tlačiarňou "spojiť".