Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Počítač doma nenaběhne, v servise nemá chybu

Počítač s win XP 3 po startu a náběhu biosu hodí modrou obrazovku a pak už se nerozběhne, rozsvítí se kontrolka, probliká hard a jede jen ventilátor a proud do USB.
Dovezu do opravny.Dají ho na stůl strčí do zásuvky, připojí monitor a žádná porucha.Prověí paměti,hard testy, 500 restartů a v pohodě. Donesu domů 14 dnů jede bez problému a pak nejde spustit . třetím vytažení ze zásuvky naběhe a jede jak za mlada. Po čtyřech dnech nejde spustit a celý den zkouším restarty, vypínání ze sítě a nic. Ráno zkusím zapnout a nic. Jedu do servisu. Tam jej dají předemnou do sítě a jede.Bojím se že na mě zavolají chocholouška. čím to je?

Docela normální jev, mě tohle dělal před rokem jistý 17 palcový CRT monitor, přestal svítit obraz, dostal malou ránu zboku a zase začal fungovat. Takhle asi dva týdny (intenzita úderů se musela zvyšovat) a potom zhasnul úplně a nereagoval na fyzické tresty. Rozebral jsem ho, našel jsem na vysokonapěťovém trafu studeňák, ten jsem zaletoval, zase složil a funguje i teď. Takže u tebe to asi fakt bude ten studeňák, jinak viz výše ;-).

PS: To samé jsem viděl na základní desce, když jsem jí mírně (5mm) ohnul přes koleno (byla to nějaká superstará snad pro Pentium 1, u "nové" bych si tohle nedovolil :-)) tak začala fungovat.

Ty sadista takto by si sa k novej elektronike chovat nemal. Pochopim taketo spravanie voci nejakym minulym elektronkovym monstram, ale jemne kremikove kusy? Fuj hanbi sa! Fyzicke tresty v 21. storoci, nonsens.
Ja som pocitac v zivote neudrel a dokonca sa hnevam na kamarata, ktory pri akomkolvek probleme kope do casu ale mlati s klavesnicou o stol.

do pocitaca sa buchat nema (riziko poskodenia disku) ale na CRT zobrazovace trieskaanie celkom dobre fungovalo. Ptz v tom bolo dost vela veci nachylne na studenaky (zohrievajuce sa a blbo zapajkovane) tak tresknutie mohlo na chvilu "opravit" studenak :)

Pokud tam máš grafiku 8800, tak tu bych bral jako jednu z hlavních podezřelých. Možná bych začal od ní. Baterku bych přeměřil, ta by za rok a půl nemusela být špatná, zdroj když je Seasonic, tak tam je možnost závady minimální. Jen ta grafika...i když ukazuje dobře, přece jen je to 8800....