Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita Mp3

Vypálil jsem si několik písniček v mp3. Věž umí přehrát mp3, ale všiml jsem si, že CD s nimi hůř nabíhá, při náběhu 1. písničky cvaká, pak při poklesu hlasitosti melodie je to cvakání v pozadí taky trochu přítomné a mezi skladbami je slyšet trochu šum - sice ne moc, ale všiml jsem si. Jsou vypálená mp3 míň kvalitní než třeba vypálené klasické zvukové stopy (CDA)? Jak zamezit propříště tomu cvakání, šumu - něco jinak nastavit? Díky za doplnění.

Jsou vypálená mp3 míň kvalitní než třeba vypálené klasické zvukové stopy (CDA)?

Ano, jsou méně kvalitní. Otázka je, jestli to poznáte. Mp3 je "ztrátová" komprese. Část informace (to, co běžné lidské ucho neslyší) se zahodí. Na stupni komprese závisí i stupeň "pokurvenosti" nahrávky.
Audiofilové používají tzv. "bezeztrátové" kodeky. Např. flac. Tam je ale samosebou výrazně nižší stupeň komprese (asi 50 %).

Ano, skutečně jsem původně řešil, zda jsou vypálené mp3 na CD horší kvality než vypálené CDA z mp3. Ale myslím sám, že je tam nakonec rozdíl jen v tom, že s mp3 se šetří místo a určité šelesti, pomalejší nabíhání toho CD, cvakání apod. tedy budou spadat do působnosti věže.