Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Takt procesoru

Dobrý den mám procesor Intel E7400 a chtěl bych to nataktovat ale s boxovanym chladicem a ne novy si kupovat nebudu
ramky 2x 2GB OCZ Gold Edition
deska: asus P5QL Plus
diky

Tak proč se ptáš? Člověk, který to umí, musí mít zkušenosti, že třeba to jde o 15% s boxovaným chladičem (teď si vymýšlím). Dobře, takže počítáš s tím, že můžeš ten procesor odpálit a že to není práce na 5 minut. Jestli chceš zkrátit životnost procesoru kvůli pár bodům v nějakém 3DMarku, tak směle do toho.

lol takze to co jsem slysel je fakt pravda tady na teto poradne je to samy krypl co neumi poradit ale jen kybycovat kraviny .... neptal jsem se na vas zanoz jestli o tom neco umim co jestli si mam poridit chladic ... nejaek dvoujadro s boxem se da v phoo taktnout o neco a nic se tim nezkurvi tak priste radsi nic nepiste a utesujte doma manzelky zdar

Mám stabilně

Typ CPU DualCore Intel Core 2 Duo E7400 (Wolfdale-3M)

Takt CPU......3496.5 MHz (originál: 2800 MHz, overclock: 25%)
Násobič taktu CPU 10.5x
CPU FSB 333.0 MHz (originál: 266 MHz, overclock: 25%)
Sběrnice paměti 666.0 MHz
Poměr DRAM:FSB 20:10
Čipová sada základní desky.....Intel Eaglelake P45

Ale s chladičem CM Huper TX3!

Chcu se svým autem řezat zatáčky, ale s normálníma kolama, široký nizkoprofilový si kupovat nebudu.

Ano, jde to, stejně jak s boxovaným chladičem taktovat, tak s obyčejnýma pneumatikama si hrát na závodníka. Ale riziko bude v obou případech vysoký.
Pokud chceš taktovat, přečti si pár článků tady: