Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s TV tunerem

Dobrý den!

Dnes jsem si pořídil televizní tuner TVGo DVB-T11 od firmy Genius. V klidu splňuji veškeré požadavky na hardware a mám Windows Vista na 64 bitech. Používám klasickou televizní anténu, televize na ní běží. Instalace proběhla v pohodě, postupoval jsem podle instrukcí (několikrát). Program se rozeběhne a sám začne vyhledávat kanály. Bohužel jsem už vyzkoušel všechna možná nastavení (ono jich tam ani moc není - podle země a rozsah frekvence a kompletní/smart hledání + nastavení bias) a stále jsem nenalezl jediný program. Manuál je poměrně stručný, v případě nenalezení radí zadat neznámou zemi = celkový scan, ale ani tak nic. Zkoušel jsem i namátkově jiné země, maximálně nastavit rozsah frekvencí, prostě všechno, co chudé menu umožňuje. Sedím u toho už asi 6 hodin a stále nic. Zkoušel jsem i jiný ovladač od Geniusu, jiný však ani nemají. Softwarové tunery taky nic. Takže už fakt nevím a volám o pomoc. Možná dělám někde chybu. Nenapadá někoho něco?

Michal Dubský

Nenašel jsem. V záložce vyhledání programů je pouze volba krajiny (je tam ČR, na posledním místa pak neznámá země = celkové hledání) a rozsah frekvencí. Pokud dám smart scan, mohu navolit min. + max. rozsah frekvencí a odchylku. Pak bych mohl nalezené kanály uložit, případně editovat, jenže není co. V dalších záložkách je pak nastavení ukládání nahraného videa, snímků a oblíbené. Ještě bych měl dodat, že program reaguje na štelování, pomocí dálkového ovládání mohu měnit hlasitost atd.

Michal Dubský

A ještě jednu věc jsem opomenul: Vyhledání programů nefunguje ani v programu Media Center. Ovladač je přitom v pořádku nainstalovaný. Má se odmítnout instalace pomocí Windows (při startu Wokna nový hardware detekují), to jsem udělal a pak instalovat z disku. Všechno bez nehod. (Pak jsem to zkoušel i odinstalovat a znova nahrát právě přes obecný ovladač, ale taky nic) Jen ty programy nemohu nalézt.

Michal Dubský

Přišel jsem na další zajímavost. Zkoušel jsem další programy na zachytávání videa. Většinou zkončím tak, že nenajdou zdroj videa. Nejdále jsem se dostal s IcyTV. Tam jsem se dostal až k ladění kanálů a na závěr se ten prográmek zakousne. To je pokrok. :)) No ale usoudil jsem z toho, že problém je v tom, že se nikde tuner nehlásí, proto nejde nic najít také v Media Centru. Podíval jsem se opět na ovladač a zjistil, že od výrobce stejně dostávám ovladač DVB-T Device, který se dá přeinstalovat na DVB-T Devices. Ale stejně prd. Nenapadá někoho něco dalšího?

Omlouvám se, že sem cpu hlášku o ničem, ale chtěl bych ještě tak den dva mít svůj problémeček viditelný nahoře. :-[ Sejde z očí, sejde z mysli. Snad se někdo s nápadem objeví. :i:

Michal Dubský

Napadla mě ještě jedna zoufalá věc. Ten program by uložené stanice zapsal do nějakého (nevím název) souboru *.ini, který by se měl uložit do stejné složky co videa. Možná, že problém je pouze ve vyhledávání. Takže kdyby měl někdo v Praze a okolí televizní kartu od Geniusu, mohl by mi poslat ten soubor se "svými" programy mailem. Snad by to mohlo fungovat i pro podobné karty, protože předpokládám, že se vývojáři nenamáhali pro každý model psát vlastní program. Můj e-mail je michmildub@seznam.cz

Michal Dubský