Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MP4 problém s nahráváním

Dobrý den, koupil jsem si mp4(na aukru)
napíšu příklad mého problému: nahraji z PC složku hudba(s 4gb hudby) a složku filmy(s 10gb filmy) do 32GB přehrávače, který podporuje avi i mp3 soubory.
zapnu mp4 a podívám se do složky hudba-složka hudba uplně prázdná, nikde nic.....podívám se do složky filmy- ve složce filmy mám další 2 podsložky s filmama(např nazvi serii filmu)+filmy.....2 filmy fungují, zbytek mi píše hláška"dokument nefunguje" podívám se do jedné z podsložek(např. rezident evil kde mají být 3 filmy-RE1, RE2, RE3) složka úplně prázdná
podívám se na množství využité lokální pamněti-14gb z 32 i když půlka souborů kdovíkam zmizela

pokusím se tedy znovu nahrát soubory např hudba.....vše pracuje jak má.....pokusím se nahrát ještě filmy, ani jeden film nefunguje nebo tam ani není.......někdy to jde, někdy zas ne....jde spíš o poradí kdy tam ty soubory po sobě nahraju než o náhodnost.
muj dotaz tedy zní: kde mizí soubory když porád zabírají místo na disku, proč některé avi soubory fungují a některé ne.....dá se tento problém nějak vyřešít?

prosím neodepisujte odpovědi typu "nemáš kupovat na aukru, tvoje chyba" kdyby mi někdo mohl alespoň trochu pomoci, budu rád za každou radu.....nejlépe odpovídejte na icq 429757695 protože mohu dodat informace potřebné k vyřešení problému

Info o MP4
kapacitou lokalni paměti: 32,256
jméno výrobce: ROCKCHIP
jméno výrobku: RK27
typ hardware: RK27XX
číslo hlavní verze výrobce 1.1
verze formatu paměti: FAT32 - nejde naformátovat na NTFS nwm proč-asi ho nepodporuje přístroj

samozrejme,mám takisto mp4 prehrávač s rockchip čipom,ale jasne identifikovatelný teac,ten takisto s pôvodným firmwarom,s ktorým bol zakúpený ,podporoval výlučne sd karty do max 2GB a video len divx avi do verzie 4 a wmv,po tohtoročnom upgrade z mesiaca marec už podporuje sd/sdhc karty nad 8GB,divx 6 a vyššie,wmv pro s drm,avi xvid 4:3/16:9,ogg,ape,flac a aac+,tu sú ako príklad niektoré bežne dostupné m4 prehrávače s rockchip čipom,pochádzajú prevažne z produkcie firiem v Shen-Zhen China- firmy Bmorn,GreatHarmony,Welbon,Yi-Lai,Lihen-Se..každá má svoju stránku a svoju podporu,svoje firmwary-viz obrázky

u informacích o výrobku(na aukru-snad pravdivé) bylo napsané že podporují tyto formáty: MP1,MP2,MP3,WMA,WAV,FLAC,APE,AVV,OGG,...ETC. Video format supported: Fluent video playback, supporting WMV(SP/MP), FLV, AVI(Xvid), QD RM/RMVB

o tom že jsou avi nejake verze sem vubec nevěděl...ale ještě tu mám par problemu:
nechápu kam soubory mizí když pořád zabírají místo....asi tam nekde budou ale co se s nima pak děje a jak to opravit(pro upřesnění soubory tam nejsou ihned po nahrátí a všechny v určité složce)
muj mp4 přehrávač neodpovídá ani jednomu obrázku viz obrázek-

to je výrobok firmy Dong Rui Inductry Co.,takže podporu treba hladať na ich stránkach,pravdepodobne bude vyžadovať videá výlučne vo formáte NTSC--to bude aj najpravdepodobnejší dôvod toho,že zariadenie tie nahraté súbory jednoducho ignoruje a tvári sa,že ich nevidí,aj ked v ňom fyzicky prítomné sú,oficiálne sa okrem ázie dováža totiž len do USA,a tam je všade používaný výlučne NTSC/ATSC systém,nie europsky PAL,tu je odkaz priamo na ich stránku,podporu pozri v rubrike services likaco.en.ec21.com

pravdeodobne ano,teac/tascam napr. dodáva firemnú aplikáciu MyVideo converter,ktorý je presne šitý na mieru použitým rockchip čipom,za určitých okolností by mala fungovať aj na iných prehrávačoch,založených na rockchip čipoch,ovšem pokial nebude problém v tom NTSC-PAL,teac dodáva výlučne PAL verziu konvertora pre europske zariadenia a bezplatná podpora je na nemeckej stránke,americké záležitosti majú u nich iné značenia,takže zámena noriem pre video je prakticky vylúčená,neviem ako to je u toho Tvojho prehrávača,pozri sa na tú stránku,či tam niečo-nejaký program na konverziu videa,upgrade firmwaru ap. nájdeš,pokial nie,chod na teac.de,pozri digital media/mp3 players,vyber napr.teac mp-255 alebo mp4000 a stiahni si ten video konvertor a skús,či prekonvertované video Tvoj prehrávač nájde a prehrá v poriadku.Ešte trošku Ti to ulahčím,tu je priamo zoznam produktov dotyčnej firmy products.asp

našel sem firmware pro mp4, ale nic mi neopravil.....objevil jsem podezřelý systemovy soubor......RK28IMG.CHK, nevím jestli jsou kvuli němu ty chyby ale četl jsem že to je neaka chyba v biosu.

když soubor smažu tak se objevi zas znova, taakže jsem asi doma....pokusim se najit nějaky program pro opravu disku, jen jsem chtěl ještě potvrdit že je to opravdu tim souborem připadně doporučení nějakeho programu

tak skús z toho druhého odkazu vybrať nejaký iný firmware,tam na tej mympxplayer..stránke je zoznam firmwarov a pri každom aj vyobrazenie sérií prehrávačov,pre ktoré je ten-ktorý firmware použitelný,na mojom nezostane z pôvodných upgrade súborov nič a vždy postujem rovnako ako to bolo v readme na stránke teacu-rozbaliť archív s *.hpx/*.aui/*.rom súbormi,nakopírovať do koreňového disku prehrávača/nie na pamäťovú kartu/-v mojom prípade rockchip2xxx internal memory device,reštartovať prehrávač a potvrdiť pri štarte nahradenie rom,zatial to vždy prebehlo bez problémov,pri štarte to miesto úvodného loga zobrazilo "new rom found,overwrite ?",potvrdil som yes,vypísalo "flashing new rom,wait...done,writing language support..done...turn off,then turn on player",pri zapnutí zobrazilo "new firmware sucessfully installed ,old version:xxxxxxxx,new version:yyyyyyyy a išlo sa dalej,v koreňovom adresári nezostalo nič z nakopírovaných súborov,neviem,kde u Teba môže byť chyba,pozri niekde v extended menu,či tam nieje položka na formátovanie internej a externej pamäte,ja osobne na mojej mašinke to mám ,aj tlačítko reset,ktoré uvedie všetko do pôvodného továrenského stavu,možno bude nutné ísť touto cestou....