Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhodné změny fokusu aplikací i her

Ahoj všem, řeším právě na několika PC "najednou vyvstanuvší" problém, který se dá popsat takto:

- vše funguje naprosto v pohodě a spolehlivě
- najednou dojde "samovolně" k přepnutí fokusu aplikace (mám dojem, že aktivní se stane plocha)
- stává se to jak v desktopových aplikacích, tak hrách (ve hrách je to obzvláště dojemné, máte "enemáka" na lopatě, jen zmáčknout spoušť, a najednou "blik" a čučíte na plochu s ikonama, nicméně stačí si kliknout na minimalizovanou hru a jede se dál (pokud vás samozřejmě mezitím enemák neposlal do věčných lovišť))
- tento problém nastává nepravidelně, cca 1x za 30-60 minut
- znovu opakuji, že nedojde k žádnému pádu, vše nadále běží

A teď to přijde:

na všech PC je AVG9 (jak free, tak komerční licence) a ATI Catalyst (mně to začalo dělat po poslední programové aktualizaci a zároveň aktualizaci na Cat 9.10), dělá to i s 9.11.

Zatím mám podezření na AVG9. Večer jej zkusím odinstalovat, zda se to "vyřeší."

Moje otázka je:

Setkali jste se s tím někdo? Ideální by bylo, kdyby to byl někdo s Nvidií a AVG9, nebo obráceně ATI s jiným antivirem.

Za jakékoli info předem děkuji.

Ahoj, já přijdu s banalitou, protože mám empiricky ověřeno, že většina podobných naschválů vzniká nějakou trivialitou. Já bych zkusil jinou klávesnici, zlobící tlačítko někdy dokáže udělat pěknou paseku. Za málo sofistikovanou odpověď se předem omlouvám.

Tohle bude nejakym procesem, ktery se po urcite dobe "dozaduje pozornosti". Moc bych za to nedal, kdyby to delalo prave ono AVG. Kdybys to nebyl ty, poradil bych test na breberky a naslednou /potencialni/ deratizaci.

jo, to vypadá že ses trefil. jak říkám, začalo to programovou aktualizací. Včera jsem pozkoušel povypínat vše okolo AVG (včetně device driverů, které šlo zastavit) a nepomohlo to. Říkal jsem si, že se zkusím poptat, než říznu a AVG odinstaluju. Takže to je jen další důvod pro pokus AVG odinstalovat...

Vyřešeno (alespoň prozatím).

Resumé:

Problémy se objevovaly po poslední programové aktualizaci na instanci AVG9, které bylo nainstalováno jako upgrade AVG8.5.

Řešení, které mi (zatím) funguje: kompletní deinstalace AVG včetně jeho nastavení, restart, výmaz zbytků po odinstalaci, instalace AVG9 z posledního instalačního balíku.

Doma mám AVG Internet Security 3-pack a ani na jednom PC s AVG 8.5 jsem upgrade na 9 neprovedl. Na prvním se to (s chybovýma hláškama) nepodařilo, tak jsem ve všech případech postupoval tak, jak píšeš. S kompletní odinstalací, restartem a čistou instalací devítky.

Stejně i na zbylých PC s free verzí AVG.

ne, Fuente, neměl :-)

S AVG "žiju" už od prastaré verze 5 (od v6 hodně aktivně). Problém nastával periodicky a to nejen u her (tam byl ovšem nejmarkantnější).. Automatické testy mám vypnuty, aktualizace probíhá stále stejně (tedy defaultně) i po reinstalaci (kdy to už nedělá).

Přičítám to tedy nedokonalému procesu update z 8.5 (i když jinak jsem nezaznamenal žádné problémy), ale spíše kombinaci update 8.5 a následné "velké" programové aktualizace v9 (protože jistou dobu ta devítka běhala naprosto OK), NEBO zvrzané programové aktualizaci..