Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké repro k této zvukové kartě ?

Čus,
právě mě přišla karta X-Fi platinum, a chtěl bych se zeptat jaké repro jestli
si mám nechat Creative Inspire T5900 a nebo si mám koupit Genius SW-5.1 Home Theater ?

a ještě jedna otázečka
jaký je rozdíl mezi těmito bednami ? jestli je tam zásadní rozdíl zvku a jestli se vyplatí si na ně počkat ?
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=39855&Ca tId=18843343
a
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=60088&Ca tId=18843343

loading...

Myslim, ze ten novejsi typ Geniusu ma lepsi subwoofer.

Jinak Genius SW-5.1 Home Theater ma kamos a urcite je super, no ja mam Creative Inspire T5800 a moc rozdilu tam neslysim. A 5900 je lepsi typ, takze pochybuju o nejakem podstatnem vylepseni zvukovych vjemu koupi toho Geniusu.

Jelikož už mám něco naposloucháno na komponentech zvučných i méně známejch značek řádově od 10tek. do 100vek tis., mohu s klidným svědomím i když nerad :-/ uznat, že jak jsem slyšel prvně hrát Genius HT, velmi mě jejich přednes překvapil vzhledem k pořizovací ceně, nicméně v této cenové relaci se těžko dá něco lepšího najít. Sice má trochu zaduněný zvuk subwooferu a koncový stupeň vykazuje už poměrně slyšitelný šum a více lidí si stěžuje na problémové přepínaní vstupů, ale vzhledem k tomu, že je to především sestava k PC hrají opravdu dobře, nakonec zákony fyziky přinutili i Asiata vyměnit umělou hmotu za kvalitnější materiál a je to znát, protože v konstrukcích reproduktorů a reprosoustav se zatím žádná tech. revoluce nekonala.
Na druhou stranu dneska slušně hrající komplet reprosoustav 5.1, s prvky kdysi spíše výhradou kategorie Hi-end lze pořídit za již celkem směšný peníz, viz. třeba poměrně dobře hrající sestava PureAccoustic a čuměl jsem i na to slušné řemeslné zpracování a údajně to vyrábějí taky Asiati ::) .

Takže klidně i já ortodoxní hifista řeknu, že ve své katogorii, pro kterou jsou určené hrají super a pokud tomu nevěříš tvoje mínus :-D

Craft

Mě by zajímalo, kdy nám Mirek konečně tu kvalitnější věž co stála před třema rokama 14 táců v hybernově ukáže aspoň na mizerné fotce z mobilu 640x480. Pořád ji totiž srovnává hlavně s těmato reprákama (který dle mě ani neslyšel) a je skálopevně přesvědčen že jejich věž je něco extra. Asi tyhle repráky neumí třepat sousedce sklem ? Jako rád bych ten jejich zázrak audiofilní techniky viděl aspoň na fotce.

Jinak tazateli: určitě bych bralů ty novější - 5000. Já osobně bych si nechal ty starý repro protože na tyhle nemám místo, je to spíš do většího pokoje než mám nebo do obýváku.

Ježíš není to 3 roky, ale 6 let stará věž, a něco extra to nejspíš bude, zatím každý kdo to slyšel tak z toho byl skoro unešený.
Kvalita se s tím Geniusem opravdu nedá srovnávat, a když už někdo argumentuje třeba tím, že Geniusy umí hrát opravdu nahlas, tak taky nemá pravdu - když sem Genius dal v hypernově naplno, tak subwoofer už řinčel přebuzením, že zvuk byl skoro neposlouchatelný a hlasitost byla asi taková, jak když moji věž dám na 30% rozsahu, který navíc hraje čistě i při maximálním zesílení, což bych ale nedoporučoval, protože to je hlasitost tak na ozvučení školní tělocvičny a ještě i tam by to byl kravál.

Doporučuji ti navštívít nějaké hifi studio, (v Ostravě je to třeba Tykon kromě jiných) a v domácích podmínkách si něco kvalitního v klidu poslechnout a pak si aspoň uvědomíš, že rachot alá Stodolní nemá s HiFi a kvalitním poslechem nic společného a věřím, že poté změníš i názor na svoji věžičku :-D . Nakonec sem aspoň uveď výrobce a model, když je to taková kvalita, třeba překvapíš....typuju to na zvučné značky jako Aiwa, Sanyo, Schneider nebo Sony ;-)

BTW. Osobně jsem nikdy nešel s vybuzením svého zesilovače přes jednu třetinu, protože by mě ušní bubínky vylískali a zřejmě bych se i přestal zdravit se sousedy, kdyby jim u nedělního oběda zazněli nelibé tóny zvučných hudebních stylů, které si rád poslechnu. Zkrátka začít na někoho střílet samply není to, co každý považuje za pohodu třeba onoho nedělního oběda ;-)

Craft

Já to taky vybuzuju max. tak na 20% - potom, už to hraje moc hlasito. Jsem příznivcem hlasitější hudby ale jenom do jisté míry. Narážel jsem na to, že ti co mají Genius se uspokojují nad tím, jak jím to dokáže hrát nahlas, přitom jak já jsem slyšel max. hlasitost tak jsem se musel pousmát. Ale radši jsem to hnedka ztlumil, protože kdybych smíchy v hypernově spadnul do regálu asi by mě lidi kolem měli za pitomce.
Já ti to neberu, kvalitní Hi-Fi je kvalitní Hi-Fi a to je zase kvalitou někde jinde. Já srovnávám Geniusy s tou mojí věží, že to je opravdu nebe a dudy.
Nějaké Hi-Fi za 30 tisíc už zas bude kvalitou někde jinde pochopitelně..
Je to teda 6 let starý Philips model FW830.

Nevím kdo srovnává audio systém s níže uvedeným výkonem s repro 5.1 k PC, to nějak nechápu...
Spíše chudáci kolemjdoucí v Hypernově, typuju to na Datart, to asi bylo radosti mezi personálem, že je tam Míra poctil návštěvou. Nemáš tam už své foto se zákazam vstupu? :-D

Na Philips jsem zabudol, ve vývoji technologií špička, vlastní výrobky šedý průměr.

Tak to už mnohé vysvětluje proč se to dá poslouchat jenom nahlas :
2x 100W RMS, měnič na 3 CD kompatibilní s CD-RW, 26x nastavení virtuálního prostoru, studiové efekty, 26x DSC, 3x DBB, 2 x logic deck, Dolby B, autoreverz, digitální tuner FM/SV s RDS, basový reproduktor o průměru 6,5", optický digitální výstup, výstup pro subwoofer, stříbrný design.....o více informacích i sám velký google mlčí.

Jo pustíš tak na puse.Ukaž je. V panelaku jde slyšet vše trošku moc. Prdne si myš a člověk myslí že něco vybuchlo.Sousedce muže postel skákat i kdyby sis donesl domu repraky z hlavního nádraží.Máš nějaké chrchlátka a snažíš se tady už nějakou dobu s tím udělat průraz do světa.

Myslíš, že jsem tu věž v Electroworldu a Carrefouru neslyšel? To víš že slyšel a znělo to pomalu líp než doma! Teda při vyšší hlasitosti, kdy byly basové tóny slyšet až u pokladen - což je v Ostravském Carrefouru dost daleko od regálu s věžema, to jsem si říkal ty vole co to hraje, tak jsem tam šel, a naše věž hrála.. Prodavači ze zvuku byli nadšeni a hlouček asi 6 lidí taky, jo jaký to byl super pocit, vědět, že já o tom nemusím jen snít a že to mám doma. Oni to pouštěli skoro na plno (3/4 z rozsahu) a musím říct že mě bolely uši ještě 2 hodiny a to jsem u toho byl jen asi 5 minut. I při tak extrémní hlasitosti to hrálo čistě s údernými basy.
Jít hned potom se podívat vedle ke Geniuskám, tak se asi udělám smíchy :-D

Nemám náladu na pořád ti něco vysvětlovat. vlastně mě
to vůbec nebaví ti nic říkat, a vůbec seru na tyhle debaty o ničem už se nenechám vyprovokovat
a nebude na nic reagovat i kdybys psal sebevětčí pičovinu nebudu se snažit ti nic brát máš pravdu
seš jedinej kdo ji má, ježíš syn boha se vvrátil na tuhle zem a jmenuje se Timbermaster

Hlboké basy a vysoké Decibeli niesú všetko pri porovnávaní reprákov....Pri prehrávaní DVD záleží hľavne od čistoty zvuku. .... PS: Som majitel Creative GigaWorks S750 7.1 a porovnávať tieto repráky s dajakou HIFI vežou Philips ;-) by bol hriech.